1

اعتبار مالی طرح بهارانه کتاب چقدر است؟

  • ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۹
با شروع طرح بهارانه کتاب از امروز،‌ شنیده‌هایی مبنی بر کاهش اعتبار این دوره وجود دارد؛ موضوعی که مشاور معاونت فرهنگی آن را رد کرده است.
اعتبار مالی طرح بهارانه کتاب چقدر است؟

به گزارش خبردون، با آغاز طرح بهارانه کتاب از امروز، ۱۷ خرداد ماه، شنیده‌هایی مبنی بر کاهش اعتبار مالی این دوره به گوش می‌رسد؛ کاهشی که به نظر می‌رسد در پی افزایش تعداد کتابفروشی‌های عضو در این دوره، بیشتر به چشم می‌خورد. علیرضا اسماعیلی، مشاور معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این‌باره به تسنیم گفت: اعتبار طرح به مانند دو دوره گذشته در نظر گرفته شده است. ما در بحث یارانه همان روال قانونی دو دوره گذشته را طی کردیم،‌ با توجه به استقبالی که انجام می‌شود،‌ برای افزایش اعتبار نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اعتبار این دوره به اندازه همان دوره گذشته یعنی چهار میلیارد تومان است یا خیر، افزود:  برای طرح بهارانه کتاب بنا داریم که اعتبار طرح را در صورت استقبال به این میزان برسانیم، باید ببینیم استقبال چگونه پیش می‌رود و در صورت استقبال برای تصویب افزایش اعتبار تشکیل جلسه خواهیم داد.

اسماعیلی در پاسخ به این پرسش که اعتبار اولیه در نظر گرفته شده برای بهارانه کتاب چه میزان است‌، تصریح کرد:‌ اعتبار اولیه دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تا سه میلیارد تومان است که قابل افزایش است. در دو دوره گذشته یعنی پاییزه و زمستانه کتاب نیز ما اعتبار اولیه را این مقدار در نظر گرفتیم و بعد، در ادامه افزایش دادیم. روال این است که دو تا سه روز نخست را بررسی و بعد درباره افزایش اعتبار تصمیم‌گیری می‌کنیم.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=11886

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.