3

الحشد الشعبی؛ مانع بزرگ بر سر راه اجرای ۳ توطئه در عراق

  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۷:۰۳
یک نویسنده عراقی دلیل تقلای برخی طرف‌های داخلی برای حذف یا دست‌کم تضعیف سازمان الحشد الشعبی را ممانعت این سازمان از اجرای سه پروژه اصلی طراحی شده برای کشورش دانست.
الحشد الشعبی؛ مانع بزرگ بر سر راه اجرای ۳ توطئه در عراق

به گزارش خبردون، حسام الحاج حسین» نویسنده عراقی در یادداشت کوتاهی، از دلیل دشمنی برخی طرف‌های داخلی و خارجی با سازمان الحشد الشعبی و توطئه‌چینی برای حذف یا دست‌کم تضعیف آن در عراق نوشت.

وی در این یادداشت که در خبرگزاری «براثا» منتشر شد، دلیل دشمنی با الحشد الشعبی را ممانعت آن از اجرای سه پروژه مهم در عراق دانست و نوشت که الحشد الشعبی مانع بزرگی در مسیر اجرای این سه پروژه است که عبارتند از:

نخست: تجزیه؛ به نظر می‌رسد که سران این مردم، بر روی راهبرد میان‌ مدت تقسیم کشور به سه بخش میان، بارزانی در شمال، الحلبوسی در غرب و یکی از افراد بانفوذ از میان رهبران شیعی در جنوب و مرکز توافق کرده‌اند.

دوم: عادی‌سازی روابط؛ باید الحشد الشعبی به دلیل مواضع آشکار و صریحش حذف شود. [این سازمان] به ویژه به دلیل موضع‌گیری اخیرش در قبال درگیری فلسطینی – اسرائیلی دیر یا زود باید بهایش را بپردازد.

سوم: منطقه حائل؛ [پروژه‌ای که بر اساس آن ]، عراق به یک منطقه حائل به منظور خشک کردن منابع حمایت از مقاومت و ایجاد یک دیوار حائل میان ایران، سوریه، لبنان و غزه تبدیل می‌شود و به این ترتیب همان‌گونه که آمریکایی‌ها می‌گویند، راه ارتباطی میان تهران و بیروت قطع می‌شود.

نویسنده در ادامه تاکید می‌کند: با چنین توصیفی، اتحاد اضداد از کرد، سنی و افراد صاحب نفوذ شیعی بر سر تضعیف الحشد الشعبی و حتی حذف آن جای تعجب ندارد. نمی‌توان در این جریان، شریک سنی یا کُرد را سرزنش کرد زیرا آنها اساسا اعتقادی به رهبری شیعیان در عراق ندارند. اما خطرناک‌تر از همه این است که یک [طرف] شیعی که بخواهد که برای رسیدن به قدرت و نفوذ الحشد الشعبی را از بین ببرد و اشتهای زیادی برای خوردن هر چیزی دارد و حتی ممکن است گوشت مردار برادرش را نیز بخورد.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=11725

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.