2

امام جمعه نجف: دولت عراق مرزها را برای زائران مراسم اربعین باز کند

  • ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲
نجف اشرف - خبردون: سید صدرالدین القبانجی امام جمعه نجف اشرف با تأکید بر لزوم بازگشایی مرزها برروی زائران گفت: از دولت عراق می‌خواهم که مرزها را به سوی زائران مراسم اربعین باز کند.
امام جمعه نجف: دولت عراق مرزها را برای زائران مراسم اربعین باز کند

نجف اشرف – خبردون: سید صدرالدین القبانجی امام جمعه نجف اشرف با تأکید بر لزوم بازگشایی مرزها برروی زائران گفت: از دولت عراق می‌خواهم که مرزها را به سوی زائران مراسم اربعین باز کند.

به نقل از خبرگزاری فارس سید صدرالدین القبانجی امام جمعه نجف اشرف با تأکید بر لزوم بازگشایی مرزها برروی زائران گفت: از دولت عراق می‌خواهم که مرزها را به سوی زائران مراسم اربعین باز کند.

وی با بیان اینکه کمیته‌های پزشکی پدیده عدم شیوع ویروس در زیارت‌های میلیونی را بررسی کنند، گفت: از کمیته‌های پزشکی جهان می‌خواهیم معجزه عدم شیوع ویروس در زیارت‌های میلیونی که در نجف اشرف، کربلا و سایر زیارتگاه‌های اهل بیت (ع) برگزار می‌شود را مورد بررسی و تحلیل قرار دهند. ما این پدیده را برکت اهل بیت (ع) تفسیر می‌کنیم.

امام جمعه نجف ادامه داد: زیارت اربعین یک تجربه حیاتی برای کشور در تمامی جزئیات اداری، امنیتی، بهداشتی و خدماتی به شمار می‌رود و به مثابه احیا و بنای قابلیت‌های اجزای کشور است. همچنین تعظیم شعائر الهی، تقریب ملت‌ها، تربیت اخلاقی و اعتقادی از دستاورد‌های اربعین است.

امام جمعه نجف اشرف در واکنش به این مسئله که مشکلاتی که مانع باز شدن مرزها می‌شود، مشکل هدر دادن پول است، گفت: دین نظریه‌ای متفاوت از نظریات اقتصادی موجود مطرح می‌کند و آن این آیه است که می‌فرماید: «وما انفقتم من شئ فهو یخلفه» (هر چه را انفاق کردید عوضش را او می‏‌دهد ).

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=15429

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.