1

امیر دریادار ایرانی: آماده اجرای ماموریت در هر نقطه ای از آب‌های اقیانوسی هستیم

  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۷
تهران - خبردون: امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه مراسم استقبال از ناوگروه ۷۵ این نیرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ناوگروه ۷۵ نداجا با اجرای موفقیت آمیز ماموریت خود به تمام اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کرد.
امیر دریادار ایرانی: آماده اجرای ماموریت در هر نقطه ای از آب‌های اقیانوسی هستیم

تهران – خبردون: امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه مراسم استقبال از ناوگروه ۷۵ این نیرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ناوگروه ۷۵ نداجا با اجرای موفقیت آمیز ماموریت خود به تمام اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه در طول مسیر اجرای ماموریت ناوگروه ۷۵ با یاوه گویی ها و توهماتی از سوی دشمنان مواجه بودیم، گفت: تا زمانیکه بر کشتی قدرت و اقتدار سوار هستیم تهدیدی پیش روی خود نمی‍بینیم.

به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه مراسم استقبال از ناوگروه ۷۵ این نیرو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ناوگروه ۷۵ نداجا با اجرای موفقیت آمیز ماموریت خود به تمام اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کرد.
وی افزود: یکی از مهمترین اهداف ما این‌ بود که به استکبار جهانی اثبات کنیم، که حتی آب‍های خروشان هم نمی‍تواند مانعی سر راه ما باشد و ما را از حرکت و حضور مقتدرانه در هر نقطه ای از جهان بازدارند؛ ما مأموریت‌های خود را در محیط های اقیانوسی بسیار سخت طوفانی و هزاران کیلومتر دورتر از سرزمین مادری با قدرت انجام می دهیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش، اجرای ماموریت ناوگروه‌ ۷۵ نداجا را در شرایط سخت، تحریم و تهدید بیانگر قدرت و اقتدار این نیرو توصیف کرد و افزود: اولین تهدیدی که در مأموریت‌های طولانی مدت دریایی برای ما وجود دارد شرایط سخت و خشن دریایی و اقیانوسی است؛ از این‌رو باید در مرحله اول با طبیعت جنگید و مسیر را برای دریانوردی هموار کرد و در کنار آن نیز با تهدیداتی مواجه هستیم که از نظر ما بیشتر به یاوه گویی و توهم دشمن شبیه است؛ چراکه وقتی ما بر کشتی اقتدار سوار هستیم هیچ تهدیدی را پیش روی خود نمی بینیم.
وی افزود: در این ماموریت خطیر طول مسیر برایمان اهمیت داشت که نزدیک به ۴۶ هزار کیلومتر بود و همچنین عبور از تنگه ها و ۳ اقیانوس جهان که دو اقیانوس آن بسیار خشن و خروشان بود نیز بسیار پر اهمیت بود که در طول فرآیند این دریانوردی پشت سر گذاشتیم.
امیر دریادار ایرانی با اشاره به پیشرفت های نیروی دریایی ارتش در حوزه ساخت موتورهای دیزلی و سامانه های قدرتمند رانشی اظهار کرد: ما در حوزه رانش دیزل به یک سامانه توانمند تمام ایرانی دست پیدا کرده و در این حوزه به خودکفایی صد در صدی رسیده ایم و همه دریانوردان می‍توانند از این سامانه دریانوردی در حوزه‌ های نظامی و غیرنظامی استفاده کنند.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=15713

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.