1

انتقاد آیت‌الله رئیسی از وعده‌های بی‌عمل دولت / مگر قرار نبود وضعیت اقتصادی مردم به جایی برسد که نیازی به یارانه نداشته باشند

  • ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
گروه استان‌ها- کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: امروز حلقه مفقوده در مدیریت کشور یک مدیریت کارآمد و مبارزه با تبعیض و فساد است.
انتقاد آیت‌الله رئیسی از وعده‌های بی‌عمل دولت / مگر قرار نبود وضعیت اقتصادی مردم به جایی برسد که نیازی به یارانه نداشته باشند

به گزارش خبردون، آیت الله سیدابراهیم رئیسی در گفت‌وگوی تلویزیونی در شبکه استانی کرمان بیان اینکه کرمان استان شهدای عالیقدر به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی است و به خانواده شهدا درود می‌فرستم، اظهار داشت: باید به کرمان می‌آمدم و به زیارت مزار حاج قاسم می‌رفتم و با مردم کرمان دیدار می‌کردم اما کرونا مجال نداد.

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین سرمایه استان کرمان نیروی انسانی تحصیلکرده و مردم فرهیخته آن است افزود: معادن بزرگ این استان ذخایر الهی هستند و کشاورزی کرمان از جمله در محصولاتی چون پسته در دنیا شناخته شده است.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه استان کرمان به دلیل شهر و استان آفتابی است و از این نعمت الهی بهره‌مند است می‌تواند مرکز تولید انرژی خورشیدی باشد گفت: اگر مدیریت آب در استان کرمان انجام نشود محصولات کشاورزی را از دست می‌دهیم.

وی با بیان اینکه اعتقاد داریم در کشور اگر مدیریت آب انجام شود می‌توانیم محصولات کشاورزی را رونق بدهیم تصریح کرد: در استان کرمان که معدن و کشاورزی در آن حرف اول را می‌زند جذب سرمایه‌گذاری خوبی شده اما این میزان معادن هیچ تناسبی با فقر در این استان ندارد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه فعال کردن معادن باعث فقرزدایی از استان کرمان می‌شود ادامه داد: صنایع استان از جمله صنایع دستی کرمان شهرت زیادی دارند و باعث اشتغال مردم می‌شود.

 

وی با بیان اینکه آثار ثبت جهانی کرمان بسیار بالا است و میزان گردشگری استان با این میزان آثار تاریخی متناسب نیست و می‌توان با برنامه‌ریزی آن را افزایش داد گفت: شش منطقه ویژه اقتصادی در استان کرمان ثبت شده اما فعال نیستند.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه باید به سمت چند برابر کردن صادرات غیرنفتی کشور برویم و در استان کرمان این زمینه فراهم است عنوان کرد: این امکان وجود دارد که صادرات غیرنفتی از ۲۰ هزار میلیارد تومان به ۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه قدرت، فقط قدرت نظامی نیست و با قدرت اقتصادی نیز می‌توان امنیت ایجاد کرد ادامه داد: سفره مردم باید پررونق شده و مشکلات معیشتی و سفره مردم را متحول کرد.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه قرار بود ارزش پول ملی حفظ شود و قرار بود وضعیت اقتصادی مردم به جایی برسد که نیازی به یارانه نداشته باشند گفت: اما امروز مشکلات بیشتر شده در حالی که اگر ظرفیت‌ها عادلانه تقسیم شود رضایتمندی مردم را به‌دنبال دارد.

وی با بیان اینکه حق مردم را باید بدون لکنت گرفت و مردم باید در اجرا عدالت را ببینند ادامه داد: مردم باید بتوانند بدون لکنت خواسته خود را مطرح کرده و حق خود را بگیرند.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه باید برای استان کرمان ساخت بزرگراه‌ها و آزادراه‌هایی که زیرساخت است را انجام بدهیم که باعث توسعه می‌شود افزود: درخواست من این است که هیچ کدام از مردم کرمان در روز انتخابات در خانه نمانند و همه به پای صندوق‌های رای بیایید.

وی با اشاره به اینکه امروز حلقه مفقوده در مدیریت کشور یک مدیریت کارآمد و مبارزه با تبعیض و فساد است گفت: ۴۰ درصد ظرفیت تولیدی کشور خالی است که باید به کار گرفته شود.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به اینکه در چند سال گذشته که به استان کرمان سفر کردم جمعیت عظیم مردم را در عرصه‌های مختلف دیده‌ام بیان کرد: یک مدیریت کارآمد در استان کرمان می‌تواند سفره مردم را پررونق و اشتغال را افزایش بدهد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه صادرات غیرنفتی کرمان به کشورهای همسایه باید افزایش پیدا کند و این امکان وجود دارد گفت: به امید اینکه توفیق زیارت مردم کرمان و مزار حاج قاسم برای من فراهم شود همه شما را به خدا می‌سپارم.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=12362

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.