1

بازار لوازم خانگی نباید انحصاری شود

  • ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۹:۰۲
تهران - خبردون: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره منع واردات لوازم خانگی کره جنوبی به کشورمان، گفت: در اختیار قرار دادن بازار لوزام خانگی به تولیدکننده داخلی نباید تا ابد و انحصاری شود.
بازار لوازم خانگی نباید انحصاری شود

تهران – خبردون: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره منع واردات لوازم خانگی کره جنوبی به کشورمان، گفت: در اختیار قرار دادن بازار لوزام خانگی به تولیدکننده داخلی نباید تا ابد و انحصاری شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره منع واردات لوازم خانگی کره جنوبی به کشورمان، گفت: در اختیار قرار دادن بازار لوزام خانگی به تولیدکننده داخلی نباید تا ابد و انحصاری شود.

به گزارش خبردون سید مهدی طغیانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به موافقت مقام معظم رهبری با درخواست منع واردات لوازم خانگی کره جنوبی به کشورمان، اظهار داشت: این حمایت از تولید داخلی و در اختیار قرار دادن بازار لوزام خانگی به تولیدکنندگان خودمان نباید تا ابد و انحصاری شود.

وی با اشاره به ایجاد انحصار در خودروسازی کشورمان، بیان کرد: ما مشکلی که در حوزه خودروسازی داشتیم هم به همین صورت بود و به همین دلیل باید حمایت از تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی به صورت پلکانی باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر واردات لوازم خانگی کره‌ای به کشورمان ممنوع شده است اما باید زمان آن هم مشخص باشد تا تولیدکننده داخلی بداند که برای مثال این محدودیت تا دو سال آینده است و تا ابد نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تولیدکننده داخلی نباید تصور کند که تا ابد انحصار تولید لوازم خانگی را در دست دارد و اگر هر کالای بی‌کیفیتی هم وارد بازار کند، اتفاق خاصی برایش نمی‌افتد.

وی تاکید کرد: مدیریت بازار داخلی خودش یک نوع حمایت است اما باید این حمایت به صورت معقولانه، منطقی و پلکانی باشد تا از این طریق، تولیدکنندگان ما برای تولید لوازم خانگی باکیفیت با یکدیگر رقابت کنند.

طغیانی با بیان اینکه تولیدکنندگان ما باید خود را برای رقابت آماده کنند، اظهار داشت: مبحث کیفیت تولیدات داخلی حتماً باید مورد توجه قرار گیرد و منع واردات لوازم خانگی از کره جنوبی نباید دلیلی برای این شود که تولیدکنندگان ما به کیفیت محصولات بی توجه شوند.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=17073

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.