2

بازگشایی دانشگاه ها منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا

  • ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۲
تهران - خبردون: وزیر علوم، بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز علمی را منوط بر واکسیناسیون همه دانشجویان و اساتید و کارکنان دانست و تصمیم نهایی را برعهده ستاد ملی کرونا عنوان کرد.
بازگشایی دانشگاه ها منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا

تهران – خبردون: وزیر علوم، بازگشایی دانشگاه‌ها و مراکز علمی را منوط بر واکسیناسیون همه دانشجویان و اساتید و کارکنان دانست و تصمیم نهایی را برعهده ستاد ملی کرونا عنوان کرد.

محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ارتباط زنده تلفنی با برنامه «رویداد» رادیو گفت‌وگو درباره از سر‌گیری فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌ها تأکید کرد که وزارتخانه تابع ستاد ملی کروناست و اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته، کارکنان دانشگاه‌ها و اعضای هیأت علمی واکسینه شدند و مراحل کار در حال اتمام است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون دانشجویان نیز اجرایی می‌شود، افزود: تصمیم نهایی منوط به تکمیل واکسیناسیون است و البته ما تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

زلفی‌گل با اشاره به اینکه باید بازسازی خوابگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، سلف سرویس‌ها، اماکن ورزشی و رفاهی انجام شود، ادامه داد: باید از دوران تعطیلی کرونا نهایت استفاده را برای اماکن و تجهیزاتی که نیازمند تعمیرات هستند، ببریم.

وی اضافه کرد: برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دکترا و کارشناسی ارشد که طرح پایان نامه‌شان به تصویب گروه‌های دانشگاهی رسیده است شرایط را مهیا کردیم تا در آزمایشگاه و کارگاه‌ها حضور داشته باشند.

وزیر علوم تصریح کرد: منتظریم تا ستاد ملی کرونا تصمیم نهایی را بگیرد و از آن پس تصمیم خواهیم گرفت که بازگشایی دانشگاه‌ها به صورت پلکانی باشد.

وی، لزوم حضور دانشجویانی که نیازمند اقدامات کارگاهی هستند را پیش از سایرین متذکر شد و افزود: در مجموع تصمیم‌گیری با ستاد کروناست.

زلفی‌گل همچنین در خصوص برنامه‌های پیش روی وزارت علوم گفت: تلاش خواهیم کرد تا یک سیستم را بر وزارت علوم حاکم کنیم؛ سیستمی که بخش قابل توجهی از پتانسیلِ جامعه فرهیخته دانشگاهی را به سمت تحقیقات کاربردی هدایت کند.

وی طرح دیگر را ناظر بر استاد محور شدنِ طرحِ دانشجویان تحصیلاتِ تکمیلی عنوان کرد تا عدالت آموزشی کاملا رعایت شود.

وزیر علوم، تلاش در جهت تحقق مرجعیت و دیپلماسی علمی را خاطرنشان ساخت و گفت: ایجاد شفافیت در سیستم وزارت علوم از بعد پاسخگویی به ارباب رجوع و نظارت همگانی بر مرتبه‌های علمی را مدنظر داریم تا وزارت علوم را به الگویی برای جامعه بدل کنیم.

وی بیان کرد: دانشگاه‌های علمی و کاربردی و فنی و حرفه‌ای افرادی را پرورش می‌دهند که در صنعت و جامعه نقش آفرین بوده و آموزش‌هایی کاملا مهارتی و نیاز محور است که تقویت این دانشگاه‌ها در دستور کار است.

زلفی‌گل افزود: آموزش‌های مهارتی را در سایر دانشگاه‌ها مدنظر قرار دادیم و از فعالیت‌های فوق برنامه برای کارگاه‌های آموزشی و مهارت افزایی استفاده می‌کنیم و امیدوارم بسترهای نرم‌افزاری و سخت افزاری را برای تحقق این هدف به کار گیریم.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=15367

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.