2

به خانوارهای بی‌خودرو سهمیه بنزین می‌دهیم/ دولت و بانک مرکزی باهم هستند/ مردم عمر نوح ندارند که بتوانند خانه بخرند/ روایت زاکانی از نحوه تولد دلار جهانگیری

  • ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰
افتخار وزیر سابق دولت این بود که حتی یک واحد مسکونی نساخته است که این ناشی از بی دردی و بی اهمیتی نسبت به نیازهای مردم است.
به خانوارهای بی‌خودرو سهمیه بنزین می‌دهیم/ دولت و بانک مرکزی باهم هستند/ مردم عمر نوح ندارند که بتوانند خانه بخرند/ روایت زاکانی از نحوه تولد دلار جهانگیری

به گزارش خبردون،‌ شامگاه جمعه نوبت حضور علیرضا زاکانی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در گفتگوی ویژه خبری بود تا به پرسش های اقتصادی پاسخ دهد و برنامه های خود را مطرح کند.

گزیده اظهارات زاکانی را در ادامه خواهید خواند:

*یکی از اعضای دولت گفت، در جلسه کابینه پیشنهاد روحانی دلار ۳۸۰۰ تومانی بوده و پیشنهاد رئیس وقت بانک مرکزی ۴۸۰۰ بوده، ناگهان فردی گفت نه ۳۸۰۰ نه ۴۸۰۰، وسطش را بگیرید ۴۲۰۰ و صلوات بفرستید.

*دولت روحانی چنان بلایی سر اقتصاد کشور آورده که اگر در ۶ تا ۸ سال آینده رشد ۸+ داشته باشیم تازه برمی‎گردیم به وضعیت سال ۹۰. دولت و بانک مرکزی باهم تفاوتی ندارند. رئیس بانک مرکزی عضو شورای‎عالی بورس بوده و گلوگاه ارزی کشور دست بانک مرکزی است.

*افتخار وزیر سابق دولت این بود که حتی یک واحد مسکونی نساخته است که این ناشی از بی دردی و بی اهمیتی نسبت به نیازهای مردم است.

*مردم عمر نوح ندارند که بخواهند با چنین ارقامی خانه بخرند. ایجاد مسکن استیجاری ارزان برای زوج‌های جوان در اولویت ما قرار دارد.

*ما به ۱۲.۱ میلیون خانواری که خودرو ندارند ماهانه به هر نفرشان ۱۵ لیتر سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی می‌دهیم. آن فرد می‎تواند سهمیه‎اش را به دولت واگذارکند تا صادر شود که می‎شود ماهانه حدود ۷۵ هزارتومان.

*اگر طی ۸ سال آینده، سالانه ۸ درصد رشد داشته باشیم تازه به ۱۰ سال پیش برمیگردیم

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=11794

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.