7

بیانیه دکتر فرهاد زیویار رئیس ستاد سحر حامیان رئیسی در حمایت از کابینه پیشنهادی

  • ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۷:۴۶
بیانیه دکتر فرهاد زیویار رئیس ستاد سحر حامیان رئیسی در حمایت از کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم و ضرورت حمایت مردم و مجلس.
بیانیه دکتر فرهاد زیویار رئیس ستاد سحر حامیان رئیسی در حمایت از کابینه پیشنهادی

به گزارش خبردون، همانطور که مستحضر هستید آیت الله رئیسی چند روز پیش لیست وزرای پیشنهادی خود را برای اخذ رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد. ضمن احترام به سلائق و ذوائق دوستان، باید اذعان کرد که حالا که گام اول را ایشان برداشته اند با توجه به شعارها و وعده های ایشان مبنی بر مستقل و فراجناحی بودن میدانیم که یکی از سخت ترین مراحل را پشت سر گذاشتند چرا که شعار و وعده های انتخاباتی نامزد های فراجناحی شرایط متفاوت و سخت تری نسبت به کاندید یه جناح خاص دارد و طبیعتا شعار دولت مردمی که در طول همین شعار قرار داشت نه تنها از پیچیدگی این کار هم کم نکرد بلکه بر سختی های آن اضافه کرد.

مشخصه ها، کارنامه و سوابق و ترکیب این لیست پیشنهادی شاهد همین مدعاست چرا که در انتخاب وزرا علاوه بر تخصص و تجربه و انقلابی بودن ،روشن است که تنگ نظری های جناحی خیلی مورد تاکید نبوده است.

اگر منصفانه قضاوت کنیم علاوه بر انقلابی گری و فراجناحی و مردمی بودن ، ترکیب جوانگرایی و پختگی و تحول گرایی هم از نکات بارز چینش این لیست است.

و اگر هم تاخیری متوجه ارائه لیست شد به خاطر در نظر گرفتن همین جمیع جهات بود چنانچه مضایقی هم متوجه رییس دولت سیزدهم شد که در مجال دیگری باید به آن پرداخت. ولی آنچه که اهمیت دارد این مسئله اساسی است که مدتهای مدیدی است که منتظر روی کار آمدن این چنین دولتی هستیم اکنون که خدای متعال لطف خود را شامل حال ما کرده ؛ نباید این توفیق را با منافع کوتاه مدت فردی و گروهی خود بسنجیم و شایسته است که به نحو اساسی از آن حمایت کنیم.و حتی کاری کنیم که مجلس انقلابی هم با در نظر گرفتن این نکات در گام اول و دراین شرایط حساس (با بررسی ظرفیت افراد پیشنهادی و نکته سنجی های دقیق)ظرفیت های خود را کمک حال این دولت قرار دهد زیرا با توجه به مضایق و مصائب چندساله ای که بر مردم رفته و فرصت سوزی هایی که دولتمردان پیشین بر مردم روا داشتند ضمن دقت نظر ، در رای اعتمادها و ایجاد انگیزه، همراهی بیشتری بعمل آورد.

بر همین اساس ضروری است که صراحتا به دوستان بزرگوار و هم قطاران و همراهان عزیز در ستاد سحر و سایر گروها اعلام کنم که:

اگر برای آقای رئیسی این امکان فراهم میشد که کابینه ای باب طبع جمع ما معرفی کند این واقعیت را در نظر بگیریم که حتما نظر جمع و گروه های دیگری همواره تامین نمیشد.

و ما اگر عمیقا و خالصا مفتخر به عنوان حامیان آیت الله رئیسی (سحر) هستیم و میخواهیم بر این صراط مداومت داشته باشیم به شرایط و مقدورات رئیس دولتمان هم توجه داشته باشیم (مثل برخی از یاران مختار ثقفی) از نیمه راه خط مان را جدا نکنیم که چون کشور ما به دلایل زیر در شرایط سختی قرار دارد:

۱- از یک طرف تحریم های ظالمانه

۲- چندسال فرصت سوزی مجریان ناکارآمد که شرایط سختی رو برای مردم بوجود آورده است

۳- موقعیت ویژه ای که نهضت مقاومت و کشور مادر منطقه پیدا کرده است

۴- تقارن همه اینها با گام دوم انقلاب اسلامی

بیشتر از این تاخیر و تعلل را برنمی تابد و ضمنا اگر تذکر رهبر و راهنمای ما در مراسم تنفیذ برای تسریع در امور بطور قطع آویزه گوش دست اندرکاران باشد قطعا تمایلات شخصی و گروهی کنار گذاشته میشود و همگان با هر امکانی کمک حال دولت انقلابی خواهند شد.

علی ایحال درک صحیح از انقلابی گری و حمایت خالصانه ضرورتا باید با نگاه مثبت همراه باشد و الآن که این سید مظلومان و سکاندار قوه مجریه ای که برای فسادزدایی تحول اساسی لازم دارد و در آغاز راه و در گام نخست ، فقط بیست و چندنفر را انتخاب کرده، مثل رقبا و دشمنان ایشان را در تنگنا و اجبار قرار ندهیم و صبر و حوصله مان را بیشتر کنیم و همین که توفیق پیدا کردیم در این چندماه برای گرم کردن تنور انتخابات قدمی برداریم حضرت حق را شاکر باشیم.

در خاتمه از خدای متعال برای همه دوستان آرزوی سلامتی و موفقیت مسئلت مینمایم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
فرهاد زیویار

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=14692

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.