2

جریمه‌ها بیش از آنکه به رعایت پروتکل‌ها کمک کند برای دولت درآمد داشته/ از روحانی بپرسید چرا با وجود اطلاع از محدودیت امکانات درمانی، قرنطینه نوروزی را اجرا نکرد؟

  • ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
لااقل دولت این درآمد زیادی که از طریق جریمه ها بدست آمده را صرف کسب و کارهای کوچکی کند که به خاطر محدودیت‌های کرونایی تعطیل شده‌اند.
جریمه‌ها بیش از آنکه به رعایت پروتکل‌ها کمک کند برای دولت درآمد داشته/ از روحانی بپرسید چرا با وجود اطلاع از محدودیت امکانات درمانی، قرنطینه نوروزی را اجرا نکرد؟

به گزارش خبردون،  حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره تاثیر جریمه های کرونایی بر افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اظهارداشت: قطعا این جریمه ها موثر نبوده و بیش از آنکه به رعایت پروتکل های بهداشتی کمک کند برای دولت درآمد داشته است. لااقل این درآمد زیادی که از طریق این جریمه ها بدست آمده را صرف کسب و کارهای کوچکی کنند که به خاطر این محدودیت های کرونایی تعطیل شدند یا به افرادی نیازمندی دهند که به خاطر این شرایط هیچ درآمدی ندارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ستاد مقابله با کرونا اختیارات فراقانونی برای مقابله برای این ویروس دارد و می‌تواند هر اقدامی را انجام دهد، خاطرنشان کرد: وقتی جلوی سفرها گرفته نشود و حتی از سفر رفتن افرادی که تست کرونای آن ها مثبت شده جلوگیری نمی‌شود وضعیت به این صورت در می‌آید و منجر به افزایش شهرهای قرمز می‌شود. این تصمیماتی هم که اکنون برای کنترل بیماری گرفته شده خیلی دیر است. متاسفانه آن زمانی که باید از شیوع موج جدید کرونا در کشور جلوگیری می‌شد آقای روحانی و ستاد مقابله با کرونا توصیه های وزارت بهداشت را نپذیرفتند و محدودیت‌ها را اجرا نکردند. در حال حاضر هم باید هر چه زودتر نسبت به شناسایی بیماران اقدام شود و برای درمان آنان اقدامات لازم صورت گیرد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره نگرانی‌ها از شیوع ویروس هندی در کشور گفت: راه ارتباط با کشور هند فقط از طریق هوایی نیست و با توجه به تردد زیادی که بین کشورهای هند و پاکستان وجود دارد باید به طور جدی مرزهای زمینی با کشور پاکستان در استان سیستان و بلوچستان کنترل شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا آقای رئیس جمهور علیرغم اطلاع و اذعان به محدودیت های امکانات درمانی و بهداشتی کشور، از سفرهای نوروزی ممانعت نکرد، اظهارداشت: این سوال را باید از خود رئیس جمهور پرسید.

شهریاری در پایان به ستاد مقابله با کرونا توصیه کرد: فشار روی کادر درمان زیاد است و ظرفیت بیمارستان ها پر شده است. همان طور که بارها مقام معظم رهبری درباره اجرای توصیه های وزارت بهداشت تاکید کردند آقای رئیس جمهور هم باید این توصیه ها را جدی بگیرد و ستاد مقابله با کرونا این توصیه ها را اجرایی و عملیاتی کند. اگر ستاد این تصمیمات را اجرایی کند این امیدواری است که بتوان با این خیز جدید و خطرناک کرونا مقابله کرد.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=9210

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.