1
یک روان شناس بررسی کرد

بیش فعالی کودکان و لزوم آگاهی خانوده ها!

  • ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
بیش فعالی کودکان و لزوم آگاهی خانوده ها!
اختلالات مربوط به کودکان که این اختلالات طیف وسیعی دارد یکی از اختلالاتی که در کودکان وجود دارد و خانواده‌ها را نگران می‌کند اختلالات رشدی مثل اوتیسم و اختلال بیش‌فعالی است.

به گزارش خبردون دکتر سپیده سعادتی روانشناس درباره اختلالات مربوط به کودکان گفت:اختلالات مربوط به کودکان که این اختلالات طیف وسیعی دارد یکی از اختلالاتی که در کودکان وجود دارد و خانواده‌ها را نگران می‌کند اختلالات رشدی مثل اوتیسم و اختلال بیش‌فعالی است.

به نوشته صدای ایران، وی افزود: اختلال بیش‌فعالی که کودکان نمی‌توانند رفتارشان را کنترل کنند و نمی‌توانند به رفتارهایشان نظم ببخشند و عدم هماهنگی بین رفتارهایشان است، نشانه‌هایش کم‌توجهی، عدم تمرکز، فعالیت‌های بیش از حد می‌باشد.

این روانشناس  ادامه داد: بیش‌فعالی به ۳ نوع تقسیم می‌شود: شدید، خفیف و متوسط، اگر شدید و متوسط باشد از طریق دارو درمان می‌شوند، ولی اگر خفیف باشد باید هماهنگی بین محیط خانه و محیط مدرسه به وجود بیاید.

دکتر سعادتی افزود: اگر بیش‌فعالی را در کودکی بتوانیم کنترل کنیم در بزرگسالی زودتر می‌تواند وارد جامعه شود، خیلی از والدین وقتی کودکانشان زیاد شیطنت می‌کنند یا رفتارشان با کودکان دیگر یکسان نیست فکر می‌کنند که کودکشان دچار اختلال بیش‌فعالی هستند در صورتی که این چنین نیست از سنین ۳ تا ۷ سال را می‌توان تشخیص داد که بیش‌فعال است یا خیر.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=1833

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.