3

دولت آینده خواب و خوراک نخواهد داشت/ هشت سال فرصت سوزی را نمی‌توان یک شبِ جبران کرد

  • ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۹
رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: انقلاب در شرایط امروز در همۀ سطوح جانباز نیاز دارد.
دولت آینده خواب و خوراک نخواهد داشت/ هشت سال فرصت سوزی را نمی‌توان یک شبِ جبران کرد

به گزارش خبردون، سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در تحلیل شرایط کشور و الزامات دولت آینده، اظهار کرد: سال ١۴٠٠ ضمن این که نویدهاى خوبى در بردارد، درایت و تلاش مضاعفى را طلب مى‌کند تا انشاءالله قرین موفقیت شود.

وی با بیان اینکه در میان شروط موفقیت دو شرط لازم است، تصریح کرد: دولت آینده در عین ضرورت شناخت داشتن از شرایط حاکم بر کشور و فضاى بین المللى و لزوم تدوین برنامه مناسب براى چاره جویى مشکلات موجود، باید هر چه دارد، از آبرو و توانایى و کاردانى و قدرت مشورت و انعطاف و دوراندیشى، همه را بکار گیرد و آماده باشد که اصلا قدر زحمات او را نشناسند و حتی آماج همه گونه ناسزایى بشود و در یک کلام براى فداشدن مهیا شود و نه براى کسب نام و نان.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، ادامه داد: اصلا کسانى که در فکر ارضاى شهوت ریاست طلبى و وزارت خواهى هستند وارد این میدان نشوند، زیرا چیزى نصیبشان نخواهد شد. انقلاب ما در شرایط امروز در همۀ سطوح جانباز نیاز دارد.

میرسلیم تاکید کرد: دولت آینده ابتدا باید با دقت خزانه را از دولت دوازدهم تحویل بگیرد و هر وزارتخانه وضع موجود خود را به طور دقیق گزارش دهد و با تأییدیۀ دیوان محاسبات تحویل وزیر آینده بدهد.

وی گفت: اگر نقطۀ شروع کار دولت آینده روشن نباشد هیج گاه نخواهد توانست از عملکرد خود دفاع کند. این‌ها غیر از کلیاتى است که همه مى دانند و برای آن‌ها باید در فکر راه حل فوری بود، یعنى، سقوط بى سابقه ارزش پول ملى و رشد فاجعه بار نقدینگى و تورم فلج کننده و فروپاشى بازار سهام و اوراق بهادار و بى اعتمادى مردم به آن و خصوصا خطر جدى کسر بودجه معتنابه به دلیل واهى بودن بسیارى از درآمدهاى منظور شده در قانون بودجه.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی کرد: دولت آینده خواب و خوراک نخواهد داشت، وقت سرخاراندن هم نخواهد یافت، در شرائط انقباضى، خروج از رکود و رونق دادن به اشتغال مولد و رفع موانع کسب و کار و پاسخگویى به توقعات و مطالبات رو به افزایش و برحقّ مردمى و بریدن دست مفسدان و ریشه کنى فرآیندهاى فسادزا، از پس هر کسى بر نمى آید؛ هزار نکته غیر از حُسن مى باید!

میرسلیم به نقش مردم و همکاری آن‌ها با دولت اشاره کرد و گفت: همراهى مردم با دولت و فرصت دادن به دولت براى اقدام به ترتیب اولویت و اعتماد کردن به اقدامات ضربتى و اضطرارى، که ممکن است چند ماه دیگر صبر و تحمل نیاز داشته باشد تا تمام آثار مثبت و امید بخش خود را ظاهر کند.

وی ادامه داد: عدم توجه به لزوم مراعات اولویت‌ها و به ضرورت اقدامات سنجیده باعث اتلاف بیت المال و در نهایت نارضایتى بیشتر خواهد شد. مردم مظلوم و شریف ما باید توجه داشته باشند که هشت سال آزگار فرصت سوزى را یک شبه نمى توان جبران کرد و هرکس چنان توقعى را دامن زند، خیانت به مردم کرده است.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ابراز امیداوری کرد که این گره پیچیده را ان شاءالله مى توان باز کرد، اما با سرانگشت درایت و پایمردى و شکیبایى و همدلی. البته ما در مجلس سعى مى کنیم راه آینده را تا آنجا که مى توانیم و در اختیارمان است، هموار کنیم که دوران گذار هرچه زودتر و با نتیجۀ مثبت به نفع مردم، خصوصا گروههاى آسیب پذیر، سپرى شود. تمام این‌ها منوط به آن است که انتخاب آینده درست انجام گیرد و اشتباهات گذشته تکرار نشود.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=7454

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.