0

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از آغاز مذاکرات ایران و ۱+۴ با پلتفرم جدید خبر داد.

  • ۰۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از برگزاری دور جدید مذاکرات ایران و ۱+۴ با پلتفرم جدید انجام می‌شود.

 

فرارو- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه چهارچوب و پلتفرمی که تیم مذاکره کننده هسته‌ای با آن پیش رفت ایراد داشت، گفت: باید با پلتفرم جدید غربی‌ها را وادار کنیم که به تعهدات خودشان عمل کنند. بنابراین برگزاری دور جدید مذاکرات ایران و ۱+۴ با پلتفرم جدید انجام خواهد شد.

به گزارش تسنیم، وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادامه مذاکرات ایران و ۱+۴ گفت: ایران در مذاکرات روش‌های مختلفی را امتحان کرده است پیش از اینکه نوع و تیم مذاکره کننده مشخص شود باید جایگاه مذاکره برای ما مشخص شود.

وی درباره اینکه دور آتی مذاکرات از سوی وزارت امورخارجه یا شورای عالی امنیت ملی دنبال خواهد شد، ادامه داد: باید مشخص شود در دولت آقای رییسی جایگاه مذاکره کجاست که پس از این موضوع تیم مذاکره کننده هسته‌ای مشخص می‌شود.

نماینده ارومیه در مجلس با تاکید براینکه در دولت آقای روحانی آقای عراقچی ۶ دور مذاکرات در وین داشت که دستاورد ویژه‌ای برای کشورمان نداشت، افزود: باید چهارچوب و پلتفرم جدیدی برای مذاکرات آتی از سوی ایران تعریف شود که قطعا این اتفاق خواهد افتاد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه چهارچوب و پلتفرمی که تیم مذاکره کننده هسته‌ای با آن پیش رفت ایراد داشت، اضافه کرد: باید با پلتفرم جدید غربی‌ها را وادار کنیم که به تعهدات خودشان عمل کنند.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=14897

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.