4

رژیم صهیونیستی شرکت‌های جاسوسی را به همکاری با عربستان تشویق می‌کند

  • ۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۸
رژیم صهیونیستی با هدف از پیش شکست خورده انزوای ایران، عربستان را به رغم محکومیت‌های بین المللی به همکاری با شرکت‌های جاسوسی خود تشویق می‌کند.
رژیم صهیونیستی شرکت‌های جاسوسی را به همکاری با عربستان تشویق می‌کند

به گزارش خبردون، رژیم صهیونیستی به طور مخفیانه گروهی از شرکت‌های سایبری را برای همکاری با دولت عربستان به رغم محکومیت بین المللی این کشور به دلیل سوءاستفاده از نرم افزا‌رهای نظارتی برای سرکوب مخالفان و حتی پس از کشته شدن جمال خاشقجی به دستور ولیعهد عربستان، تشویق می‌کند.

پس از قتل خاشقجی، روزنامه نگار مخالف سعودی، به دستور ولیعهد عربستان در سال ۲۰۱۸، شرکت سایبری «ان اس اُ» NSO  وابسته به رژیم صهیونیستی، قرارداد خود را با عربستان به دلیل اینکه گفته می‌شد این کشور  از ابزار‌های هکری برای انجام جنایت‌های فجیع استفاده می‌کند، لغو کرد.

با این حال، مقامات صهیونیستی شرکت ان اس اُ و دو شرکت دیگر را به ادامه کار با سعودی‌ها تشویق می‌کنند. گفته می‌شود که مجوز جدیدی برای شرکت چهارم به منظور همکاری با عربستان صادر شده است.

عربستان همچنان به استفاده از این نرم افزار‌ها برای جاسوسی از مخالفان پادشاهی و سرکوب معترضان ادامه می‌دهد.

این واقعیت که مقامات صهیونیستی شرکت‌های خصوصی خود را به ادامه همکاری با عربستان تشویق می‌کنند استراتژی از پیش شکست خورده این رژیم و چند کشور شیخ نشین خلیج فارس برای متحد کردن نیرو‌های خود جهت منزوی کردن ایران است.

ان اس اُ از مشهور‌ترین شرکت‌های سایبری صهیونیستی است، که شهرت او  بیشتر به دلیل فروش برنامه و نرم افزار جاسوسی پگاسوس به کشور‌های دیگر برای جاسوسی و زندانی کردن منتقدان خود  است.

ان اس اُ در سال ۲۰۱۷ پگاسوس را به عربستان  فروخت. اما این کشور از این برنامه برای درهم شکستن بی رحمانه مخالفان خود در داخل و خارج از کشور، سوءاستفاده کرد.

هنوز مشخص نیست که آیا عربستان  از پگاسوس یا دیگر نرم افزار‌های جاسوسی صهیونیستی برای قتل خاشقجی استفاده کرده است یا خیر.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی همچنین مجوز شرکت «کاندیرو» (Candiru) را برای همکاری با عربستان صادر کرده است. مایکروسافت هفته گذشته این شرکت را به ارائه خدمات جاسوسی به مشتریان خود برای کمک در دستگیری  بیش از ۱۰۰ روزنامه نگار، سیاستمدار، مدافع حقوق بشر در سراسر جهان، متهم کرد.

کاندیرو یک شرکت مخفی جاسوسی است که تمامی بدافزار‌های جاسوسی را به صورت انحصاری در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می‌دهد.

همچنین گفته می‌شود مقامات صهیونیستی از جمله سرمایه گذاران اصلی حملات سایبری و طراحی بدافزار‌های رایانه‌ای در جهان هستند.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=13866

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.