3

ساخت داروی ترمیم‌کننده زخم بیماران پروانه‌ای

  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
تهران - خبردون: یک شرکت دانش بنیان توانسته است ترمیم کننده زخم بیماران پروانه‌ای در کشور را به تولید برساند و رنج این گروه از بیماران خاص را کاهش دهد.
ساخت داروی ترمیم‌کننده زخم بیماران پروانه‌ای

تهران – خبردون: یشرکت دانش بنیان تولید فرآورده‌های طب سنتی نیکا توانسته است ترمیم کننده زخم بیماران پروانه‌ای در کشور را به تولید برساند و رنج این گروه از بیماران خاص را کاهش دهد.

یک شرکت دانش بنیان توانسته است ترمیم کننده زخم بیماران پروانه‌ای در کشور را به تولید برساند و رنج این گروه از بیماران خاص را کاهش دهد.

به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد کاظم رشیدی مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید فرآورده‌های طب سنتی نیکا تولیدکننده چند محصول درمانی است. وی در این باره توضیح می دهد: مهم‌ترین ویژگی فناوری محصولات ما استفاده از ترکیبات طبیعی و بهره‌گیری از فرمولاسیون ویژه‌‌‌ای است که تفاوت کرم‌های تولیدی را با سایر محصولات موجود مانند تفاوت میان انسان و ربات کرده به نحوی که کرم‌های ساخت شده با فرمول ما مانند موجود زنده عمل می‌کند و صرفاً یک ترکیب با فناوری شیمایی رایج نیست و صرفاً برای یک هدف مشخص هم ساخته نشده بلکه به دلیل نوع مواد و ترکیب خاص همانند یک موجود زنده عمل می‌کند و چیزی شبیه به سلول‌های بنیادی است.

این فعال فناور ادامه داد: تنها دارویی که هم اکنون زخم بیماران پروانه‌ای را التیام و بهبود می‌بخشد کرم نیکا است. از اینکه بیماران که اغلب آنها کودک هستند و خانواده آنها با ساخت کرم‌های داخلی به آرامش می‌رسند، احساس خشنودی می کنیم.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، در مورد فرآیند اثرگذاری این دارو بیان کرد: داروی نیکا وقتی روی پوست استفاده می‌شود صرفاً یک کاربرد ندارد و مانند کرم‌های شیمایی که فقط آبرسان یا فقط کلاژن ساز و یا ضد چروک است عمل نمی کند، بلکه این دارو هر آنچه پوست انسان نیاز دارد را تامین می‌کند و به سادگی همان کاری را انجام می‌دهد که سلول‌های بنیادی انجام می‌دهد.

بر اساس گفته های رشیدی، راه و روش ساخت این کرم کاملاً متفاوت از کرم‌های شیمایی است. وی در این باره ابراز کرد: تمام عفونت‌های پای بیمار دیابتی با کرم نیکا از بدن بیمار خارج می‌شود و حتی فراتر از موضع زخم، عفونت‌‌های بدن بیمار هم به واسطه این دارو، خارج می‌شود.

رشیدی که از روغن زیتون با تاییدیه اتحادیه اروپا در محصولاتش استفاده می‌کند، در ادامه اظهار کرد: تولیدات شرکت ما به دلیل استفاده از محصولات طبیعی، مواد وارداتی ندارد و همه این مواد در باغ ها و مزارع کشورمان کشت می شود. از سوی دیگر، این امر سبب ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیلکرده شده است.

این فعال فناور با بیان اینکه مقدمات صادرات محصولات این شرکت به کشور سوریه فراهم شده است تاکید کرد: معتقدم شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند آبروی کشور را حفظ کنند بنابراین محصولاتی که ارائه می کنند، قابلیت های زیادی برای صادرات و ارزآوری برای کشور دارد.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=16129

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.