1

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا: رجیستری موبایل از مبادی ورودی کشور حذف نشده است

  • ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶

تهران – خبردون: سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا در خصوص حذف رجیستری موبایل از مبادی ورودی کشور اظهار کرد: وزیر اقتصاد حذف رجیستری موبایل از مبادی ورودی کشور را منوط به برگزاری کارگروه می‌داند. حذف رجیستری موبایل از دی ماه ۹۹ به صورت حضوری انجام می‌شود. دهقانی نیا در ادامه گفت: از جمله دلایلی […]

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا: رجیستری موبایل از مبادی ورودی کشور حذف نشده است

تهران – خبردون: سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا در خصوص حذف رجیستری موبایل از مبادی ورودی کشور اظهار کرد: وزیر اقتصاد حذف رجیستری موبایل از مبادی ورودی کشور را منوط به برگزاری کارگروه می‌داند. حذف رجیستری موبایل از دی ماه ۹۹ به صورت حضوری انجام می‌شود.

دهقانی نیا در ادامه گفت: از جمله دلایلی که سبب شد، حاکمیت اقدام به حضوری کردن اظهار کالا توسط مسافر کند، به این علت بود که، قوه قضائیه و مراجع صالح رسیدگی به پرونده‌های متشکل در خصوص رجیستری موبایل با حجم انبوهی از مشکلات به واسطه غیر حضوری بودن اظهار کالای تلفن همراه توسط مسافر از جمله، سوءاستفاده از کد‌های ملی مردم صورت می‌پذیرفت.

به گفته این مقام مسئول بر همین مبنا دادستان کل کشور در مهر ۹۸ نامه‌ای را مکتوب خدمت وزیر وقت اقتصاد ارسال کرد و با اشاره به ماده ۱۳۸ آیین نامه اجرایی امور گمرکی، تاکید کرد که فرایند رجیستری موبایل باید به صورت حضوری انجام گیرد.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: افراد می‌توانند تدبیری انجام دهند، تا مسافر از قبل در سامانه اعلام کند. بر این اساس بعد از رسیدن به گمرک کد ملی فرد را استعلام و ثبت می‌کنند و کالای او را چک می‌کنند. در این صورت ماده آیین نامه ۱۳۸ قانون گمرکی نیز به درستی و فرمایش دادستان کل کشور هم اجرا می‌شود و بدین ترتیب فرمایشات وزیر اقتصاد نیز رعایت می شود و دیگر صفی ایجاد نمی شود.

او در پایان گفت: بنابراین هنوز حذف رجیستری موبایل اتفاق نیفتاده و منوط به تشکیل کارگروه طبق دستور وزیر اقتصاد، رعایت فرمایشات دادستان کل کشور، آیین نامه ۱۳۸ و تصمیم گیری و ایجاد ساز و کار جدید در این حوزه خواهد بود.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=14984

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.