1

سهم بیت کوین از خاموشی‌های تهران

  • ۰۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷
اقتصادنیوز: خاموشی های پی در پی این روزها موجب شده تا همه به دنبال متهم این بحران باشند. در حال حاضر رمزارزها به عنوان متهم اصلی خاموشی ها معرفی می شوند و انگشت اتهام به سمت آنها است.
سهم بیت کوین از خاموشی‌های تهران

به گزارش خبردون، مصطفی رجبی‌مشهدی سخنگوی صنعت برق در این خصوص و با اشاره به اینکه برق مصرفی برای تولید رمزارزها در ایران حدود ۲ هزار مگاوات است به «اقتصادنیوز» گفت: برق مصرفی توسط رمزارزها نزدیک به ۵۰ درصد برق تهران بزرگ است، با این شرایط می توان گفت حدود نیمی از برق مصرفی صرف رمزارزها می شود که عدد بزرگی است.

به گفته سخنگوی صنعت برق کشور، در حال حاضر دو دسته در کشور در حال استخراج رمزارز در کشور هستند، گروهی که به صورت مجاز این اقدام را انجام می دهند و تعداد آنها به دو هزار و ۲۶۶ واحد می رسد که مصرف برق این گروه حدود ۳۵۲ مگاوات است و با این شرایط می توان گفت سهم اصلی برق مصرفی توسط غیرمجازها صورت می گیرد. این به معنی آن است که حدود هزار و ۶۴۸ مگاوات برق توسط غیرمجازها مصرف می شود.

رجبی مشهدی

با توجه به اینکه بیشتر خاموشی روزهای اخیر در استان تهران صورت گرفته می توان این گونه تحلیل کرد بخش عمده تولیدکنندگان غیرمجاز رمزارز در استان تهران مشغول فعالیت هستند که این امر موجب شده تا شاهد قطعی برق در این استان باشیم.

به گفته رجبی مشهدی، مصرف برق تهران بزرگ بیش از ۴ هزار مگاوات است. با این شرایط  و با توجه به اینکه سهم برق مصرفی برای غیرمجازها هزار و ۶۴۸ مگاوات برآورد می شود می توان گفت عامل اصلی خاموشی در استان تهران غیرمجازها هستند.

سخنگوی صنعت برق کشور در ادامه با اشاره به قطعی برق رمزارزهای مجاز در کشور عنوان کرد: شناسایی غیرمجازها به صورت جدی در دستور کار است و برای شناسایی این گروه جایزه نقدی نیز در نظر گرفته شده است. از سوی دیگر به منظور کاهش بار روی شبکه از ابتدای خرداد ماه تا پایان شهریور ماه برق مراکز مجاز رمز ارز قطع خواهد بود.

وی در ادامه افزود: گرمای زودرس از یک سو و کاهش بارش از سوی دیگر نیز در روند خاموشی ها اثرگذار بوده اند.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=11170

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.