3

سیستم رادار خیابانی برای نجات جان عابران پیاده

  • ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۹:۱۱
امروزه بسیاری از خودروها به سیستم های راداری شناسایی عابران پیاده مجهز شده اند، اما این سیستم ها نقاط کور هم دارند. یک فناوری جدید راداری مشکل مذکور را برطرف می کند.
سیستم رادار خیابانی برای نجات جان عابران پیاده

به گزارش خبردون، سیستم های راداری خودروها در محیط های دارای ساختمان های زیاد یا در صورت وجود خودروهای فراوان به خوبی عمل نمی کنند. یک سیستم راداری تازه با تحت پوشش قرار دادن گسترده خیابان ها می تواند این مشکل را برطرف کند.

سیستم یادشده با همکاری سه گروه تحقیقاتی در آلمان طراحی شده و مجهز به حسگرهای راداری جدید میمو است که باید در نقاط شلوغی مانند ایستگاه های اتوبوس، اطراف مدارس و خطوط عابرپیاده نصب شوند تا همه خودروها بتوانند از آن استفاده کنند.

هر یک از این رادارها می توانند در هر ثانیه یک منطقه را صد بار اسکن کنند. هر حسگر به کار گرفته شده در قالب این سیستم می تواند علاوه بر شناسایی افراد سرعت و مسیر حرکت آنها را نیز مشخص کند. سپس پیام هشداری از طریق این حسگرها ارسال می شود که در خودروهای مختلف به صورت صوتی یا بصری قابل دریافت است.

سیستم یادشده را می توان به گونه ای طراحی کرد که ترمز خودرو را به طور خودکار فعال کند یا تنها به رانندگان هشدار دهد. با توجه به اینکه در سیستم یادشده از دوربین استفاده نمی شود، حریم شخصی افراد به خطر نمی افتد. استفاده آزمایشی از دو رادار بدین شیوه موجب شناسایی هشت فرد در حال حرکت شده است.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=7436

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.