0

طرح سناتور‌های آمریکایی برای حفظ تحریم‌های ایران

  • ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۸:۲۹
برخی نمایندگان مجلس آمریکا اعلام کردند مخالف بازگشت دولت بایدن به توافقنامه هسته‌ای و کم کردن تحریم‌های تهران هستند.
طرح سناتور‌های آمریکایی برای حفظ تحریم‌های ایران

به گزارش خبردون، برخی نمایندگان جمهوری خواه آمریکا با ارائه پیش نویس طرحی خواستار توقف مذاکرات با ایران و نیز عدم موافقت کنگره برای بازگشت دولت بایدن به توافقنامه هسته‌ای با تهران شدند.

در این پیش نویس آمده است: بایدن نباید بدون جلب رضایت سنای آمریکا به مفاد توافقنامه هسته‌ای با ایران بازگردد.

به گفته منابع خبری این درخواست احتمالا برای آزاد شدن برخی دارایی‌های ایران در آمریکا مشکلاتی ایجاد خواهد کرد. این طرح خواستار آن است که دولت بایدن برای رسیدن به هر توافقی با تهران از کنگره اجازه بگیرد.

جیمز لنکفور، سناتور جمهوریخواه خواستار حفظ تحریم های ایران تا زمان توقف فعالیت های بی ثبات کننده این کشور در خاورمیانه شد.

این اقدام نخستین حرکت جدی جمهوری خواهان آمریکا برای مانع تراشی بر سر مذاکرات هسته‌ای با ایران و بازگشت آمریکا به تعهدات پیشین خود در زمینه فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان است.

نمایندگان جمهوری خواه در این طرح تصریح کردند: سنای آمریکا نباید اجازه دهد بایدن همان راهی را برود که چند سال پیش اوباما رفت. نباید برخی اشتباهات ما در زمینه این توافقنامه تکرار شود.

نمایندگان آمریکا ضمن حمایت خود از اقدام ترامپ در مواجهه با برنامه هسته‌ای ایران اعلام کردند: به منظور حفظ امنیت آمریکا در عرصه جهانی نباید اجازه دهیم دولت بایدن بدون موافقت کنگره هیچ توافقی را با ایران مجدد به امضا برساند.

در این نامه همچنین خواسته شده بایدن بدون مجوز کنگره نتواند تحریم‌های سنگین اقتصادی علیه ایران را لغو کند و یا آن‌ها را کاهش دهد. نمایندگان مجلس آمریکا همچنین خواستار ادامه سیاست فشار حداکثری به ایران هستند.

به گفته برخی منابع خبری، مقامات آمریکایی در کنگره تلویحاً موافقت خود با این درخواست را اعلام کرده اند.

در پیش نویس این نامه همچنین آمده است جو بایدن فعلاً نباید هیچ گونه تخفیف و یا تقلیلی در زمینه تحریم‌ها علیه ایران در نظر گیرد.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=11390

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.