1

قالیباف: گام اول تعامل بین دولت و مجلس با روحیه همکاری برداشته شد

  • ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۹:۱۲
تهران- خبردون: رییس مجلس شورای اسلامی در آغاز نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به رای اعتماد نمایندگان به کابینه دولت سیزدهم گفت: گام اول در تعامل بین دولت و مجلس به خوبی، با حسن نظر و روحیه همکاری برداشته شد.
قالیباف: گام اول تعامل بین دولت و مجلس با روحیه همکاری برداشته شد

تهران- خبردون: رییس مجلس شورای اسلامی در آغاز نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اشاره به رای اعتماد نمایندگان به کابینه دولت سیزدهم گفت: گام اول در تعامل بین دولت و مجلس به خوبی، با حسن نظر و روحیه همکاری برداشته شد. اراده مجلس از روز نخست همین بود وبه همین ترتیب تداوم خواهد داشت.

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار پارلمانی «محمد باقر قالیباف» در آغاز نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از نمایندگان که در بررسی رای اعتماد به کابینه دولت سیزدهم با تلاش فراوان،کار فشرده و برنامه‌ریزی‌شده برگی درخشان در کارنامه مجلس یازدهم ثبت کردند، گفت: در روند بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی دریک برنامه ریزی منظم برای اولین بار همه نمایندگان با تشکیل ۲۷۵ جلسه با تمامی وزرا در کمبیسیون های تخصصی به صورت مستقیم و چهره و چهره آشنا شدند که این امر نقش مهمی در شناخت دقیق‌تر نمایندگان از وزرا ایفا کرد.

وی اضافه کرد: همچنین با عدم اجازه ورود افراد غیرمسئول، امکان ایجاد حاشیه‌های معمولی که بعضا در دوره‌های گذشته وجود داشت از بین رفت و فضای امن برای رسیدگی به صلاحیت وزرا ایجاد شد و در نهایت در چند روز پر کار در محیطی منطقی و با نظم ویژه فرآیند بررسی و رای به کابینه در صحن علنی مجلس نهایی شد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان مجلس برای تسریع در تشکیل کابینه با اعتقاد به اینکه رئیس جمهور مسئول اجرایی کشور است، با رای حداکثری به تیم کاری جناب آقای دکتر رئیسی، زمینه تشکیل دولت قوی را برای حل مسائل اساسی مردم ایجاد کردند.

رییس مجلس خاطرنشان کرد: ما فکر می‌کنیم گام اول در تعامل بین دولت و مجلس به خوبی و با حسن نظر و روحیه همکاری برداشته شد. اراده مجلس از روز نخست همین بود و انشاالله به همین ترتیب تداوم خواهد پیدا کرد.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=15248

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.