3

محققان آمریکایی: روزه‌داری فشار خون را کاهش می‌دهد

  • ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
در یک مطالعه جدید، محققان نشان دادند که روزه داری متناوب می‌تواند با تغییر شکل میکروبیوتای روده در مدل حیوانی، فشار خون را کاهش دهد.
محققان آمریکایی: روزه‌داری فشار خون را کاهش می‌دهد

به گزارش خبردون، در یک مطالعه جدید، محققان نشان دادند که روزه داری متناوب می‌تواند با تغییر شکل میکروبیوتای روده در مدل حیوانی، فشار خون را کاهش دهد.

برای نخستین بار پژوهشگران دریافتند، روزه داری متناوب ‌با تغییر شکل میکروبیوتای روده در مدل حیوانی، فشار خون را کاهش دهد. تقریباً نیمی از بزرگسالان در ایالات متحده مبتلا به فشار خون بالا هستند، بیماری که خطر بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش می‌دهد و از دلایل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است.

در کالج پزشکی بیلور، دیوید جی دورگان و همکارانش بر روی این تحقیق متمرکز شدند و دریافتند اختلال در میکروبیوت روده، معروف به دیس بیوزیس روده، می‌تواند اثرات سوئی بر فشار خون داشته باشد.کالج پزشکی بیلور از معتبرترین کالج‌های علوم پزشکی آمریکا و جهان به حساب می‌آید.

دورگان گفت: تحقیقات به ما نشان داد، دیس بیوز روده فقط نتیجه فشار خون بالا نیست، بلکه در واقع در ایجاد آن دخیل است.
این زمینه سازی منجر به مطالعه فعلی شد که در آن ما پیشنهاد کردیم به دو سوال پاسخ دهیم. اول  آیا می‌توانیم میکروبیوتای دیس بیوتیک را دستکاری کنیم تا هم از فشار خون بالا جلوگیری کند و هم از بین برود؟ دوم اینکه میکروب‌های روده چگونه بر فشار خون حیوان تأثیر می‌گذارند؟

برای پاسخ به این سوالات دورگان و همکارانش از تحقیقات قبلی استفاده کردند که نشان می‌داد روزه داری یکی از عوامل اصلی در سلامت سیستم قلبی و عروقی است.

محققان نه هفته پس از شروع آزمایش در مدل حیوانی مشاهده کردند، موش‌هایی که روزه گرفته بودند به میزان قابل توجهی فشارخون بالا را کاهش داده بودند.

روی هم رفته، این مطالعه برای اولین بار نشان می‌دهد روزه داری متناوب می‌تواند از نظر کاهش فشار خون با تغییر شکل ترکیب میکروبیوتای روده در یک مدل حیوانی مفید باشد.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=9713

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.