1

معافیت فرزندان مدال آوران پارالمپیک توکیو از خدمت سربازی

  • ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۴
تهران - خبردون: فرزندان مدال آوران پارالمپیکی کشورمان از انجام خدمت مقدس سربازی معاف شدند.
معافیت فرزندان مدال آوران پارالمپیک توکیو از خدمت سربازی

مطابق قانون با موافقت ستاد کل نیرو‌های مسلح در صورتی که ورزشکاران جانباز و معلول کشورمان در مسابقات پارالمپیک، قهرمانی جهان و آسیا در رشته‌های مختلف مدال کسب کنند؛ یکی از فرزندانشان از انجام خدمت مقدس سربازی معاف خواهند شد.
پیش از این سردار تقی مهری رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در مورد ضوابط اجرایی معافیت قهرمانان ورزشی و فرزندان قهرمانان پارالمپیک اظهار کرد: رتبه‌های اول تا سوم بازی‌های المپیک، مسابقه‌های جهانی و آسیایی با معرفی وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیرو‌های مسلح، از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در مورد معافیت فرزندان قهرمانان پارالمپیک عنوان کرد: یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک که در ۲۵ رشته ورزشی مانند تیر و کمان، اسکی، بسکتبال و … عناوین اول، دوم و سوم را کسب کرده‌اند، با معرفی وزارت ورزش و جوانان و موافقت ستاد کل نیرو‌های مسلح، از انجام خدمت دوره ضرورت معاف می‌شوند.

سردار مهری تصریح کرد: معافیت ذکر شده فقط به یکی از فرزندان و صرفا برای یکبار تعلق می‌گیرد بنابراین کسب عناوین متعدد برای قهرمانان پارالمپیک، موجب معافیت سایر فرزندان آنان نیست.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=15005

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.