2

ملا برادر: حکومت جدید افغانستان فراگیر است

  • ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳
تهران - خبردون: معاون سیاسی طالبان گفت که این گروه برای تامین امنیت و بهبود زندگی مردم افغانستان تلاش می‌کند و حکومت جدید همه‌شمول و فراگیر خواهد بود.
ملا برادر: حکومت جدید افغانستان فراگیر است

تهران – خبردون: معاون سیاسی طالبان گفت که این گروه برای تامین امنیت و بهبود زندگی مردم افغانستان تلاش می‌کند و حکومت جدید همه‌شمول و فراگیر خواهد بود.

«ملا عبدالغنی برادر»، معاون سیاسی طالبان گفت که تاکنون کار روی تشکیل یک حکومت همه‌شمول جریان دارد. به گفته وی حکومت پاسخگوی همه خواهد بود.

برادر در گفت‌وگو با تلویزیون الجزیره خطاب به مردم افغانستان گفت که طالبان برای بهبود بخشیدن به زندگی مردم تلاش خواهند کرد.

وی افزود که طالبان امنیت را برقرار خواهند کرد، چون به گفته او برای توسعه اقتصادی مهم می‌باشد و زمینه‌ اجرای پروژه‌های بزرگ اقتصادی را فراهم خواهد کرد. البته وی اعلام نکرد که حکومت جدید دقیقاً چه زمانی اعلام خواهد شد.

این در حالی است که پیش از این اعلام شده بود به دلیل درگیری میان گروه ملابرادر و شبکه حقانی، وی زخمی شده و برای مداوا به پاکستان منتقل شده است. همچنین فشار جهانی بر طالبان برای ایجاد حکومت همه‌شمول افزایش یافته است.

پیش از این آمریکا، وزیر خارجه ایالات متحده از طالبان خواسته است که حکومتی را تشکیل دهند که حقوق اساسی تمامی مردم از جمله زنان و دختران در آن رعایت شود.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=15290

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.