0
این خبر لحظه به لحظه تکمیل می‌شود

نتایج لحظه به لحظه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/ از میزان مشارکت تا نتایج استان ها به تفکیک/ اولین نتیجه رسمی آمار انتخابات/ رئیسی با ۱۷ میلیون رای پیشتاز رقابت/ رئیسی رئیس‌جمهور شد

  • ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۸:۱۴
با پایان مهلت انتخابات در کشور، شمارش آرا در صندوق‌های اخذ رأی در استان‌ها‌‌آغاز شده است
نتایج لحظه به لحظه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/ از میزان مشارکت تا نتایج استان ها به تفکیک/ اولین نتیجه رسمی آمار انتخابات/ رئیسی با ۱۷ میلیون رای پیشتاز رقابت/ رئیسی رئیس‌جمهور شد

به گزارش خبردون، رای‌گیری انتخابات ۱۴۰۰ به پایان رسید و تمام نشانه‌ها و شواهد حاکی از حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای است.

در اطلاعیه شماره ۳۱ ستاد انتخابات کشور، ضمن تقدیر از مسئولیت شناسی ملت شریف ایران و حضور گسترده اقشار مختلف مردم در انتخابات، پایان اخذ رای در همه شعب سراسر کشور اعلام شد. بنابراین از پایان مهلت انتخابات در کشور، شمارش آرا در صندوق‌های اخذ رأی در استان‌ها‌‌آغاز شده است.

تلاش می کنیم نتایج لحظه به لحظه شمارش آرای رسمی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از میزان مشارکت تا نتایح استان ها را به تفکیک به اطلاع خوانندگان برساند.

حدود ۶۶ هزار و ۸۰۰ شعبه اخذ رأی برای انتخابات ریاست‌جمهوری و حدود ۷۵ هزار شعبه برای انتخابات شوراهای شهر و روستا، آرا مردم را در سراسر کشور اخذ کردند.

تعداد واجدین شرایط که طبق قانون می‌توانند رأی دهند، ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر است که از این تعداد ۲۹ میلیون و ۹۸۰ هزار و ۳۸ نفر آقایان و ۲۹ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۶۹ نفر بانوان هستند.

جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور آمار اولیه انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم را اعلام کرد.
عرف با بیان اینکه بر اساس تنظیم بیش از ۹۰درصد صورتجلسه ها ۲۸میلیون و ششصد هزار نفر در این حماسه مشارکت کرده‌اند،گفت: شمارش و تجمیع‌ آرا در شعباتی است که تا بامداد  مشغول کسب آرا بوده اند و اولیه است.

نتیجه اولیه رسمی  انتخابات/ مشارکت ۲۸ میلیونی؛ رئیسی با ۱۷ میلیون رای پیشتاز رقابت
وی ضمن اعلام آرای کاندیداها گفت: رئیسی با ۱۷میلیون هشتصد هزار رای،‌ محسن رضایی با ۳میلیون سیصد هزار رای،‌ همتی با دو ملیون چهارصد هزار رای، قاضی زاده هاشمی با حدود یک میلیون رای مجموع آرا را کسب کرده اند.

مشارکت ۵۶.۹۳ درصدی گیلانیان در انتخابات ریاست جمهوری
محمود قاسم نژاد صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به شرکت یک میلیون و ۱۳۲ هزار و ۲۶۹ نفر در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: این میزان مشارکت ۵۶.۹۳ درصد گیلانیان در این انتخابات بوده است.

رئیس ستاد انتخابات گیلان به مشارکت گیلانیان با بیان اینکه میزان مشارکت مردم در انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز به همین اندازه است، گفت: یک میلیون و ۱۲۱ هزار و ۴۴۸ نفر در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا شرکت داشتند.

مشارکت ۵۵ درصدی مردم خراسان رضوی در انتخابات ۱۴۰۰
رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: بیش از دو میلیون و ۵۲۰ هزار نفر از مردم خراسان رضوی یعنی نزدیک به ۵۵ درصد واجدان شرایط در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کردند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان این‌که ۵۱ درصد زنان و ۴۹ درصد مردان در انتخابات ۱۴۰۰ خراسان رضوی مشارکت داشتند، خاطرنشان کرد: ۱۴ درصد ۱۸ تا ۲۵ سال، ۴۷ درصد ۲۵ تا ۴۵ سال، ۲۹ درصد ۴۵ تا ۶۵ سال و ۱۰ درصد شرکت کنندگان بالای ۶۵ سال سن داشتند.

مشارکت ۶۳ درصدی مردم ایلام در انتخابات
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری ایلام از مشارکت ۶۳ درصدی مردم ایلام در انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، سیدصادق موسوی صبح امروز شنبه، از حضور حدود ۶۳ درصدی مردم استان ایلام در انتخابات خبر داد.
انتخابات ۱۴۰۰ در ۱۲ شهرستان، ۲۷ بخش، ۲۷ شهر و ۳۵۶ روستا در استان ایلام برگزار شد.
در این انتخابات ۴۵۹ هزار و ۵۷۳ نفر در استان ایلام واجد شرایط اخذ رای بودند.
۶۵ درصد مردم خراسان شمالی در انتخابات حضور یافتند
استاندار خراسان شمالی گفت: بالغ بر ۴۲۰ هزار نفر و تقریباً حدود ۶۵ درصد از مردم استان در انتخابات شرکت کردند؛ البته این عدد، عدد دقیق نیست.
به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی شجاعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برخی از شهرستان‌ها در میزان مشارکت فوق العاده عمل کرده اند اما در برخی شهرها دچار مشکل بودیم که آسیب شناسی ها صورت خواهد پذیرفت.استاندار خراسان شمالی ادامه داد: میزان دقیق آرا هنوز مشخص نبوده و در حال شمارش است اما میزان مشارکت انتخابات امسال در استان بیش از انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ است.
وی افزود: بالغ بر ۴۲۰ هزار نفر و تقریباً حدود ۶۵ درصد از مردم استان در انتخابات شرکت کردند؛ البته این عدد، عدد دقیق نیست.

۵۸ درصد مشارکت در هرمزگان

رئوفی رییس ستاد انتخابات هرمزگان ضمن اعلام پایان رای گیری در این استان اظهار کرد: مشارکت هرمزگانی ها تا ساعت ۲ بامداد به ۵۸ درصد رسید. با توجه به اینکه ثبت آرای آفلاین نیز ادامه دارد پیش بینی می شود که این رقم افزایش یابد.
۵۷ درصد مشارکت در زادگاه حاج قاسم
رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان کرمان گفت: بیش از یک میلیون و ۲۵۳ هزار نفر نسبت به اخذ تعرفه در استان اقدام کرده اند که نشان دهنده مشارکت ۵۷ درصدی است.
مشارکت ۴۴ درصدی از آذربایجان شرقی
استاندار آذربایجان شرقی میزان مشارکت مردم استان در انتخابات ۲۸ خرداد را تا ساعت ۲۴ نزدیک به ۴۴ درصد اعلام کرد.
مشارکت ۵۰ درصدی در قزوین
رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: علیرغم مشکلات ناشی از کرونا، میزان مشارکت مردم استان قزوین از ۵۰ درصد فراتر رفت.
مشارکت انتخاباتی سمنانی‌ها به ۵۴ درصد رسید
دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: بالغ بر ۵۴ درصد واجدان شرایط رای دادن در استان تا ساعت یک بامداد امروز شنبه در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند.
سید عباس دانایی بامداد شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: طبق آخرین آمار در دسترس، نزدیک به ۲۸۰ هزار نفر یعنی بالغ بر ۵۴ درصد واجدان شرایط رای دادن در استان سمنان، تا حدود ساعت یک بامداد شنبه در انتخابات شرکت کردند و رای خود را به صندوق ها ریختند.
لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=12420

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.