1

همایش مدیران بانکی و اقتصادی کشور با محوریت همایش آسیب شناسی سیاست ها و مشکلات بازار پول و بازار سرمایه

  • ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۴
روز چهارشنبه مورخ ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۰ کمیته اقتصادی و بانکداری ستاد مرکزی سحر ۱۴۰۰ (ستاد حامیان آیت‌الله رییسی) همایشی را با موضوع آسیب شناسی سیاست ها و مشکلات بازار پل، بازار سرمایه و نظام مالیاتی دولت و ارایه راهکارهای اجرایی جهت برون رفت از وضعیت و مشکلات فعلی را در محل ساختمان ستاد سحر واقع در خیابان ولیعصر برگزار نمود.
همایش مدیران بانکی و اقتصادی کشور با محوریت همایش آسیب شناسی سیاست ها و مشکلات بازار پول و بازار سرمایه

به گزارش خبردون، روز چهارشنبه مورخ ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۰ کمیته اقتصادی و بانکداری ستاد مرکزی سحر ۱۴۰۰ (ستاد حامیان آیت‌الله رییسی) همایشی را با موضوع آسیب شناسی سیاست ها و مشکلات بازار پل، بازار سرمایه و نظام مالیاتی دولت و ارایه راهکارهای اجرایی جهت برون رفت از وضعیت و مشکلات فعلی را در محل ساختمان ستاد سحر واقع در خیابان ولیعصر برگزار نمود.

در ابتدای همایش که با تلاوت آیاتی از قرآن کریم شروع شد جناب آقای دکتر شیخ حسینی رییس کمیته اقتصادی و بانکداری ستاد مرکزی سحر ۱۴۰۰ به ذکر مطالبی از نقش و اهمیت امور اقتصادی و بانکداری و تاثیرات مخرب آن بر اقتصاد خانواده پرداختند. دکتر شیخ حسینی در ادامه به رکورد های دولت تدبیر و امید در ایجاد تورم و رکود اقتصادی در تاریخ معاصر را بی سابقه معرفی نمود و بر این نکته اشاره کرد که دولت کنونی نسبت به مسایل اقتصادی به ویژه مباحث اقتصاد مقاومتی هیچ گونه توجهی نشده است.

مسأله ای که تمامی طبقات جامعه را دستخوش تغییرات غیرمنتظره نموده و حاکی از عدم برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند دولت در زمینه مسایل اقتصادی داشت.

سخنران بعدی این همایش جناب آقای دکتر فرهاد زیویار رییس ستاد مرکزی سحر ۱۴۰۰ (ستاد حامیان آیت‌الله رییسی) بود.

 

دکتر زیویار در ابتدا به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری در تعیین آینده کشور و نقش مباحث اقتصادی برای برنامه‌ریزی و اجرای برنامه های مد نظر دولت ها پرداخت.

دکتر زیویار در ادامه به موضوع بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و انتقال تجربه و تغییرات نسلی مدیریت در کشور را شاخصه اصلی انتخابات این دوره ریاست‌جمهوری عنوان نمودند.

رییس ستاد مرکزی سحر ۱۴۰۰ همچنین به این موضوع که بایستی رییس جمهور به عنوان منتخب مردم بایستی از تمامی تخصص ها و نظرات کارشناسی در حوزه های تخصصی بهره جسته و تنها بر یک موضوع خاص تاکید ننمایند. چرا که امر مملکت داری در تمامی جنبه های زندگی اجتماعی را شامل می شود و فقط اقتصاددان یا مهندس بودن یک فرد یا کاندیدا نمی تواند کشور را از تمامی مشکلات و معضلات برهاند.

دکتر فرهاد زیویار سپس با اشاره به موضوع عدم شفافیت در نظام اقتصادی کشور و ضرورت تدوین سامانه‌های شفافیت ساز به موضوع اقدامات انجام شده از سوی دستگاه فضایی در راستای شفافیت سازی و برطرف نمودن نقاط مبهم در دوران مدیریت آیت الله رییسی پرداختند.

دکتر زیویار در ادامه‌ به ضرورت تسویه بدهی توسط بدهکاران کلان ارزی توسط دولت آینده و عزم جدی آیت الله رییسی در انجام این موضوع را یکی از مهمترین اقدامات دولت ایشان برشمردند.

نهایتا دکتر زیویار به موضوع اقدام تعمدی دولت در تحریک مردم برای سرمایه‌گذاری در بازار سهام و تامین کسری بودجه از این طریق را مورد انتقاد قرار داده و رسیدگی و جبران خسارت زیان دیدگان را دیگر اقدام مهم دولت آیت الله رییسی معرفی نمودند.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=12043

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.