1

واکسیناسیون؛ تنها راه و مطمئن ترین راه برای کنترل بیماری کرونا است

  • ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۶
تهران - خبردون: وزیر بهداشت روز شنبه در دیدار با شهردار تهران که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: تنها راه و مطمئن ترین راه برای کنترل بیماری کووید۱۹، واکسیناسیون است بنابراین سیاست دولت، تحقق واکسیناسیون عمومی در کشور است.
واکسیناسیون؛ تنها راه و مطمئن ترین راه برای کنترل بیماری کرونا است

تهران – خبردون: وزیر بهداشت روز شنبه در دیدار با شهردار تهران که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: تنها راه و مطمئن ترین راه برای کنترل بیماری کووید۱۹، واکسیناسیون است بنابراین سیاست دولت، تحقق واکسیناسیون عمومی در کشور است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به لطف خدا حرکتی انقلابی در دولت انجام شده و واکسن به مقدار کافی از روز پنجشنبه در حال واردات به کشور است و این مقدار واکسن در طول تاریخ بیماری کرونا، بی نظیر بوده و تا آخر شهریور و مهر ماه نیز روند واردات واکسن به کشور ادامه دارد.

دکتر بهرام عین اللهی روز شنبه در دیدار با علیرضا زاکانی شهردار تهران که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: تنها راه و مطمئن ترین راه برای کنترل بیماری کووید۱۹، واکسیناسیون است بنابراین سیاست دولت، تحقق واکسیناسیون عمومی در کشور است.

وی افزود: در دانشگاه های علوم پزشکی روند واکسیناسیون در حال انجام است اما از امروز حرکتی جهادی برای واکسیناسیون باید انجام شود چون با روند کنونی، انتظار ما برآورده نمی شود و انتظار یک کار جهادی در حوزه واکسیناسیون داریم.

عین اللهی ادامه داد: در بازدیدهایی که از استانهای مختلف داشتیم، مردم به خوبی در واکسیناسیون مشارکت داشتند و صحنه هایی خلق شده که بعد از دوران دفاع مقدس کمتر در کشور مشاهده می شود. به عنوان نمونه در اهواز، حسینیه ای بود که برای واکسیناسیون در نظر گرفته شده بود و در این حسینیه، ۲۴ ساعته اقدام به تزریق واکسن کرونا می شد و همه نیروهای حسینیه از نیروهای عاشق اهل بیت و امام حسین(ع) بودند و با کمک یکی از نیروهای بهداشتی، واکسیناسیون به نحو احسن در حال انجام بود یا برخی ورزشگاه ها با کمک بسیج جامعه پزشکی برای واکسیناسیون اختصاص یافته بود و در سفر دو روز اخیر به استانهای شمال غربی نیز چنین مراکزی فعال بودند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: برنامه ما این است که هیچ کسی در صف واکسن، منتظر نماند و این یکی از معضلات است که مردم در صف و ناراضی باشند.

وی با اشاره به کمبود پرسنل و امکانات در سیستم اداری موجود گفت: مثل همه کارهای دیگر که مردم قهرمان و شهیدپرور به ما کمک کردند، انتظار داریم که در واکسیناسیون نیز به ما کمک کنند تا بتوانیم به سرعت، شاهد تحقق واکسیناسیون عمومی باشیم.

عین اللهی یادآور شد: از دکتر زاکانی، شهردار تهران درخواست کردیم که به ما در واکسیناسیون کمک کند و بتوانیم کاری کنیم که هیچ کسی در صف واکسن نماند و بجای اینکه مردم منتظر ما باشند، ما باید منتظر آنها باشیم و با شیفت بندی و امکانات کامل حتی به صورت شبانه روزی، منتظر مراجعه مردم به مراکز واکسیناسیون باشیم و با احترام به آنها واکسن کرونا تزریق شود و بعد از این مرحله می توانیم به کنترل بیماری کووید۱۹ امیدوار باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز گزارشی در ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه شد که نشان می داد میزان عوارض واکسن بسیار بسیار ناچیز است و حتی عوارض واکسن های داخلی از وارداتی هم کمتر بوده است بنابراین هیچ نگرانی از انجام واکسیناسیون نداریم.

به گزارش ایرنا، تهیه واکسن کرونا به عنوان مهمترین دغدغه دولت سیزدهم مطرح است.

عین اللهی روز دوشنبه یکم شهریور ماه به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت دولت سیزدهم در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به ارائه برنامه خود پرداخت و گفت، واکسیناسیون کرونا تا پایان بهمن سال جاری پایان می یابد.

تا کنون ۱۹ میلیون و ۳۴۰ هزار و ۳۸۵ نفر در کشور دُز اول واکسن کرونا و ۹ میلیون و ۵۰۲ هزار و ۶۷۹ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده به ۲۸ میلیون و ۸۴۳ هزار و ۶۴ دُز رسیده است.

مجموعه تلفات کرونا از ابتدای شیوع این ویروس در کشور(اسفند ۹۸) تا امروز(شنبه) با مرگ ۵۱۵ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، از مرز ۱۱۰ هزار نفر گذشت و به ۱۱۰ و ۶۴ نفر رسید.

ایران اکنون در خیز پنجم کرونا که از ابتدای تیر ماه از جنوب آغاز شد و به مرکز کشور رسید، به سر می برد.

تلفات کرونا در کشور ۲۸ مرداد ماه از مرز یکصد هزار نفر عبور کرد و روز سه شنبه دوم شهریور ماه با ۷۰۹ مورد مرگ، رکورد تلفات روزانه طی ۱۸ ماه گذشته شکست.

 

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=15214

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.