1

پیگیری تصویب لایحه خشونت علیه زنان با تاکید معاون رییس جمهور

  • ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵
تهران-خبردون- معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده درباره لایحه حفظ کرامت و صیانت از زنان در برابر خشونت که مدت ها است به مجلس ارسال شده و منتظر تصویب نهایی است
پیگیری تصویب لایحه خشونت علیه زنان با تاکید معاون رییس جمهور

تهران-خبردون- معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده درباره لایحه حفظ کرامت و صیانت از زنان در برابر خشونت که مدت ها است به مجلس ارسال شده و منتظر تصویب نهایی است، گفت: این لایحه ارسالی به مجلس را پیگیری می کنیم و از مجلس می خواهیم به آن زودتر رسیدگی کند.

دکتر انسیه خزعلی روز دوشنبه در نخستین نشست خبری با تاکید بر اینکه نقش خبرنگارها در نشان دادن حقایق و زدودن غبارها و حرکت جامعه به سمت عدالت بسیار حایز اهمیت است، اظهار داشت: شاهد اشاعه شایعاتی در فضای مجازی علیه مسوولان بخصوص معاونت امور زنان و خانواده هستیم که در این خصوص از تمامی اصحاب رسانه می خواهیم تا به شایعات بدون مستند در فضای مجازی توجهی نکنند و از شایعه پراکن، سندی مبنی بر صحت گفته ها طلب کنند.

از مجلس می خواهیم در رسیدگی به لایحه خشونت علیه زنان جدیت داشته باشد

وی با اشاره به اینکه نگاه به زنان تشریفاتی است و قدرت سیاستگذاری واقعی ندارند، گفت: برای رفع این معضل در همین ایام کوتاه تلاش کردیم با به دور از نگاه های سیاسی خاص، با همه قشرها، گروه ها نگاه ها و دیدگاه ها نشست داشته باشیم و راهکارها را بشنویم.

خزعلی درباره لایحه حفظ کرامت و صیانت از زنان در برابر خشونت که مدت ها است به مجلس ارسال شده و منتظر تصویب نهایی است، گفت: این لایحه ارسالی به مجلس را پیگیری می کنیم و از مجلس می خواهیم به آن زودتر رسیدگی کند.

وی در مورد کارها و اسنادی که در گذشته در این معاونت به تصویب رسیده است هم توضیح داد: از کارهای قبلی استفاده و سندهایی که امضا شده اجرایی می شود و سپس به دنبال کارهای جدید هستیم.

در اجرای قوانین تصویب شده در امر ازدواج کاستی هایی وجود دارد.

خزعلی با تاکید بر اینکه معاونت زنان و خانواده ستادی است و قدرت اجرایی ندارد، خاطرنشان کرد: معاونت بیشتر بر اجرای امور نظارت دارد و به محض رفع شدن موانع مادی و اقتصادی، گزارش های لازم را ارایه و به مرحله اجرا می رسانیم.

به دنبال بیمه کردن تمامی زنان سرپرست خانوار هستیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های معاونت از نظر فرهنگی و اجتماعی زنان سرپرست خانوار هستند و نخستین حرکت که به دنبال آن هستیم این است که همه زنان سرپرست خانوار را بیمه کنیم و امیدوارم که بتوانیم انجام دهیم.

مخالف ازدواج زیر سن قانونی هستیم

معاون رئیس جمهوری درباره کودک همسری هم تاکید کرد: مخالف هر نوع ظلمی که به زنان شود هستیم و با ازدواج قبل از بلوغ هم که این ظلم را دوچندان می کند مخالف هستیم چه این ازدواج در قالب غیر مستند باشد چه مستند.

وی با تاکید بر اینکه مقابله با کودک همسری هم نیاز به قانون و هم نیاز به فرهنگ سازی دارد، خاطرنشان کرد: این کار نیاز به کار فرهنگی دارد و قانون تنها راهکار نیست. باید در مناطقی که این امر رواج دارد اغنا سازی صورت گیرد و لازم است کار فرهنگی و قانونی همزمان داشته باشیم.

وی با اشاره به ازدواج خود در سن ۱۶ سالگی و اینکه فقط مرز سنی قرار دادن برای ازدواج مهم نیست، تاکید کرد: بلوغ جسمی، فکری، اقتصادی، تحصیل و داشتن فعالیت اجتماعی از جمله شروط برای ازدواج است که هر دختری باید آن را داشته باشد تا مهیای ازدواج شود.

خزعلی با تاکید بر اینکه سبک زندگی هویت و تمدن ما است خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم تمدن ساز و تاثیرگذار باشیم باید روی سبک زندگی کار کنیم و این کار با شعار انجام نمی شود بلکه با عمل، رفتار، گفتار و نوع زندگی که همه جوانب در آن سنجیده و ارزش های متعلق به زن بودن و مادر بودن در آن تقویت شده باشد میسر می شود.

خزعلی با استقبال از دیدگاه جدید رییس قوه قضاییه در خصوص تغییر قوانین به نفع زنان، یادآور شد: دیدگاه تازه و خوبی بود که ما را به سمت عدالت فراگیر سوق می دهد. تلاش داریم با تشکیل کارگروه های مختلف پیگیر و به دنبال حقوق زنان برای حضور زنان در ورزشگاه و حق موتورسواری باشیم.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=16229

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.