4

پیش نویس تفاهم نامه تخصیص سیم کارت دانش آموزی

  • ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹
تهران- خبردون- رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ای برای توزیع سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی آماده شده و پس از مبادله، امکان تخصیص سیم‌کارت دانش‌آموزی و اینترنت پاک برای دانش‌آموزان فراهم می‌شود.
پیش نویس تفاهم نامه تخصیص سیم کارت دانش آموزی

تهران- خبردون- رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ای برای توزیع سیم‌کارت‌های دانش‌آموزی آماده شده و پس از مبادله، امکان تخصیص سیم‌کارت دانش‌آموزی و اینترنت پاک برای دانش‌آموزان فراهم می‌شود.

باقرزاده ادامه داد: قرار است که کلاس های رسمی در شبکه شاد ایجاد شود، تا کنون یک مورد اخلاقی نیز در این کلاس وجود نداشته است، در این کلاس ها حتی مدیر مدرسه هم بدون اجازه معلم نمی تواند وارد کلاس شود.
وی با بیان اینکه شایعات هک شدن گروه های شبکه شاد صحیح نیست، عنوان کرد: برحسب نیاز گروه هایی ایجاد شده است، شایعات حک شدن گروه‌ها صحیح نیست ، آموزش و پرورش به کانال‌های مکمل سیم کارت حقوقی می‌دهد و حق انتقال مالکیت کانال‌ها بسته می شود. این اقدام تا سطح مدرسه نیز پیش می رود.
رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش ادامه داد: هیچ مدرسه دولتی و غیردولتی حق دریافت هزینه به عنوان ارائه خدمات شبکه شاد را ندارند.
باقرزاده درباره طرح هدایت (هرتبلت یک کلاس درس) گفت: در این طرح خیرین شناسایی شدند و ۳۲۰ هزار تبلت اهدا شد. همچنین ردیف اعتباری خاص نیز به این منظور تخصیص یافته است.

مدرسه تلویزیونی ۹۸ درصد پهنه کشور را تحت پوشش قرار داد.مدرسه تلویزیونی اولین راه حل وزارت آموزش و پرورش پس از شیوع ویروس کرونا برای استمرار آموزش بود.

وی اضافه کرد: دانش‌آموزان نیازمند تعاملات عاطفی هستند، ناگزیر راه حل مناسب تری باید پیرامون آموزش الکترونیکی و برخط اندیشیده شود تا تعاملات عاطفی نیز همزمان صورت گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به تعاملی نبودن مدرسه تلویزیونی، شبکه شاد به عنوان محیط اختصاصی مناسب برای دانش‌آموزان تهیه شد.
باقرزاده یادآورشد: شبکه شاد اتصال اجزای مختلف نظام آموزش را فراهم کرد، این شبکه نخ تسبیح گسسته نظام تعلیم و تربیت را وصل و امکان دسترسی دانش‌آموزان به محتواهای استاندارد را فراهم کرد.
وی افزود: شبکه شاد در سال اول به تشکیل کلاس و گروه های رسمی محدود شد اما در سال بعد امکان حضور و غیاب دانش آموزان ، سرویس های اجرای آزمون ، امکان پخش و ارسال پیام تصویری نیز با این اپلیکیش به قابلیت های این شبکه افزوده شد.
رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش عنوان کرد: بیش از ۳۰۰ هزار کانال و گروه در شاد تشکیل شده است و ۲۴ میلیون و ۶۲۴ هزار بار نصب شده است.
به گفته باقرزاده،میانگین فعالیت ماهانه شاد حدود ۱۸ میلیون و ۱۰۵ هزار نفر، فعالیت هفتگی ۱۳ میلیون و ۳۲۹ هزار نفر و فعالیت روزانه ۱۰ میلیون و ۲۳۷ هزار نفر ثبت شده است.

رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش با بیان اینکه شبکه شاد رکورد فعالیت ۲ میلیون ۲۰۰ هزار نفر را شکسته است، گفت: این شبکه علاوه بر اینکه روزانه هزاران پخش زنده دارد، ۴۰۳ گیگ بالاترین ثبت را نیز داشته است، شاد از حیث فراگیری یک اپلیکیشن بزرگ در کشور محسوب می شود.
باقرزاده ادامه داد: حدود ۹۹.۸ درصد مدیران مدارس یعنی ۱۱۶ هزار نفر در این شبکه احراز هویت شدند، همچنین ۹۸ درصد معلم و ۱۲ میلیون و ۷۹۳ هزار دانش‌آموز نیز احراز شدند که معادل ۸۳ درصد جمعیت دانش‌آموزان می شود.
وی با تاکید بر اینکه در طول یک سال گذشته حدود ۴۷ میلیارد و ۷۷۸ پیام در شاد مبادله شده است، عنوان کرد: هر نفر ۴ هزار پیام در این شبکه ارسال کرده است.
رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: نسخه جدید شبکه شاد فردا ۳۰ شهریورماه رونمایی خواهد شد که بخشی به رابط کاربری و بخشی به زیرساخت‌ها مربوط است.
باقرزاده ادامه داد: شاد جدید حق تشکیل کلاس به مدیر مدرسه را داده است، هر مدیر مدرسه به هر تعداد می‌تواند کلاس ایجاد کند و معلم آن کلاس را مدیرگروه قرار می‌دهد.
وی همچنین درباره بازگشایی مدارس توضیح داد: از اول مهرماه آموزش مدارس کم جمعیت روستایی و عشایری حضوری است تا پایان مهرماه مدارس کم جمعیت و از آبان ماه مدارس با جمعیت بالاتر بازگشایی خواهند شد.

باقرزاده گفت: شبکه شاد پس از بازگشایی مدارس به عنوان یک رسانه آموزشی مکمل مورد استفاده قرار می گیرد.

رییس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش ادامه داد: واکسن دانش‌آموزان از سنین بالا به پایین انجام می‌شود.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=16232

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.