1

زالی برای عبور از دوران سخت کتاب معرفی کرد

  • ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸
زالی برای عبور از دوران سخت کتاب معرفی کرد
علیرضا زالی با معرفی کتاب «اقتصاد خوب برای دوران سخت» برای مطالعه گفت: این کتاب راهکارهای اقتصادی در جهان برای عبور از مشکلات بزرگ اقتصادی و اجتماعی را مطرح می‌کند.

به گزارش خبردون به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با پیوستن به پویش «کتابخوانی ملی» گفت: بسیار خوشحال هستم که در یک پویش اجتماعی برای ترویج کتابخوانی که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حال انجام است حضور پیدا کرده‌ام.

او ادامه داد: ایران در زمینه‌های فرهنگی پیشینه تاریخی درخشانی دارد اما سرانه مطالعه کتاب به خصوص در چند سال اخیر رشد مطلوبی نداشته است. این در حالی است که برای ارتقای فرهنگی باید ترویج فرآیند کتابخوانی در عرصه ملی رشد پیدا کند. از همین رو پویش «کتابخوانی ملی» را باید به فال نیک گرفت، زیرا با تحقق این پویش شاهد افزایش و رشد کیفی و کمی سرانه مطالعه کتاب خواهیم بود.

زالی سپس بیان کرد: امروزه سطح سواد به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه انسانی در سطح جهان مطرح است. بنابراین بالا رفتن سطح سواد که بخشی از آن مربوط به ارتقای جایگاه کتابخوانی صورت می‌پذیرد، می‌تواند نقش ممتازی در ارتقای توسعه انسانی در سطح بین‌المللی داشته باشد.

فرمانده عملیات مدیریت ویروس کرونا در تهران گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت تردد در محیط‌های اجتماعی، تعداد زیادی از هموطنان در منزل قرنطینه هستند که برای پر کردن بخشی از اوقات فراغت خود می‌توانند کتاب بخوانند و به اعتقاد من این شرایط زمانی فرصت تاریخی برای بالا بردن سرانه مطالعه و ترویج کتابخوانی است. این فرصت به ویژه برای فرزندان که در کنار والدین خود وقت بیشتری را می‌گذرانند مفید است. ضمن این‌که امروزه متناسب با علاقه هر ایرانی، کتاب‌های خوبی وجود دارد.

این جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات اظهار کرد: بنده با وجود درگیری‌های فراوان در فرآیند مقابله با کرونا و پیچیدگی‌هایی متعددی که در این روزگار دارم، همواره تلاش کرده‌ام مطالعه داشته باشم و ارتباطم با کتاب قطع نشود. در این ایام بیشتر کتاب‌هایی که مطالعه می‌کنم کتاب‌های تخصصی در رشته پزشکی است و این فرصت ایجاد شده تا به کتاب‌های مرتبط با بیماری کرونا در عرصه جهانی نیز دسترسی پیدا کنم.

او افزود: در این پویش کتاب «اقتصاد خوب در دوران سخت» نوشته دو نویسنده به نام‌های آبیجیت وی بانرجی و استر دوفلو را معرفی می‌کنم که با این کتاب برنده نوبل اقتصادی شدند. این کتاب را با همراهی دوست خوبم حمید سوری که از محققان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی است ترجمه کرده‌ام و به اعتقاد من این کتاب راهکارهای اقتصادی در جهان برای عبور از مشکلات بزرگ اقتصادی و اجتماعی را مطرح می‌کند. همچنین بخشی از این کتاب دارای راه‌حل‌هایی برای فقرزدایی برای کشورهای در حال پیشرفت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین تصریح کرد: یکی از مباحثی که امروزه در سطح جهانی مورد توجه است بحث مهاجرت است و شاهد سیر فزاینده مهاجرت در دنیا هستیم. یکی از بخش‌های این کتاب درباره مهاجرت و چالش‌های اقتصادی است. با توجه به این‌که آبیجیت وی بانرجی یکی از نویسندگان کتاب از اتباع هندی و آمریکایی است و به مسائل شرق و خاورمیانه اشراف دارد نگارش این کتاب را بر اساس تحقیقات در این زمینه به رشته تحریر درآورده است.

او در پایان گفت: برای رعایت اخلاق حرفه‌ای با نویسندگان کتاب «اقتصاد خوب برای دوران سخت» ارتباط برقرار کردیم و اجازه ترجمه این کتاب را گرفتیم که خوشبختانه استقبال کردند. در نهایت فکر می‌کنم مطالعه این کتاب در شرایط سخت اقتصادی کشور خالی از لطف نباشد.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=3787

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.