1

رقابت ارز های دیجیتال بانکهای بزرگ مرکزی با بیت کوین!

  • ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
رقابت ارز های دیجیتال بانکهای بزرگ مرکزی با بیت کوین!
یک پژوهشکر در حوزه ارز های دیجیتال نوشت: قبل از آن که فدرال رزرو و سایر بانک های بزرگ مرکزی بتوانند ارزهای دیجیتالی راه اندازی کنند ، بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه خصوصی می توانند جایگاه ویژه ای با سبقت یک سال یا بیشتر در تجارت الکترونیکی پیدا کنند.

به گزارش خبردون، مهرداد حاجی زاده فلاح مدرس علوم بانکی نوشت: بیت کوین در رقابت برای مقبولیت پولی سریعتر از راه اندازی ارزهای دیجیتال توسط بانک های مرکزی دنیا است

قبل از آن که فدرال رزرو و سایر بانک های بزرگ مرکزی بتوانند ارزهای دیجیتالی راه اندازی کنند ، بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه خصوصی می توانند جایگاه ویژه ای با سبقت یک سال یا بیشتر در تجارت الکترونیکی پیدا کنند.

بر اساس یادداشت تحقیقاتی جدید بانک سرمایه گذاری Macquarie استرالیا ، بانک های مرکزی مانند فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا در صورت جا افتادن ارزهای رمزپایه خصوصی مانند بیت کوین در تجارت الکترونیکی ، خطر از دست دادن رقابت ارز دیجیتال را دارند.

در این گزارش آمده است: چشم انداز ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در بازارهای آزاد از سرعت تصویب رمزنگاری عقب مانده است – هنوز مشخص نیست که قبل از اینکه ارز دیجیتال بانک مرکزی(CBDC به جایگزینی مناسب برای معاملات کارآمدتر تبدیل شوند ، چگونه رمزنگاری های خصوصی ریشه دار می شوند.

به تصور آنها اگر تجارت بیش از حد با استفاده از رمزنگاری خصوصی قبل از راه اندازی یک گزینه جایگزین CBDC به عنوان یک جایگزین پایدار و قانونی ، عادت کند ، موارد استفاده برای رمزنگاری خصوصی ممکن است به ثمر بنشیند. کاهش ارز فیات نیز در واقع می تواند به تقاضا کمک کند.

در فاصله یک تا دو سال تغییرات نظارتی ساختاری وجود ندارد که از قابلیت بالقوه آن جلوگیری کند. انتظار می رود رمزنگاری های خصوصی ،به ویژه کسانی که حد بالایی مانند بیت کوین (BTC ، + ۱۱.۸٪) دارند، به افزایش معادل فیات ادامه دهند.

اگر بانکهای مرکزی همانطور که در بالا توضیح دادیم ، با سرعت و عمدی با شرکای خصومی کنند، با اطمینان از قابلیت اطمینان ، امنیت و عملکرد، تصور می شود CBDC های تبلیغ شده توسط دولت به احتمال زیاد نتوانند رمزنگاری های خصوصی (و فیات معمولی برای آن موضوع) را در تجارت قانونی جابجا کنند. تقاضای کل سکه های خصوصی را کاهش می دهد ، عوامل جانبی تقاضا را به حدس و گمان “ذخیره ارزش” و”معاملات غیرقانونی” محدود می کند.

بر اساس این گزارش بانک مرکزی چین می تواند ارز دیجیتال را به زودی راه اندازی کند ، اما بانک فدرال و بانک مرکزی اروپا احتمالاً حداقل تا سال ۲۰۲۲ نسخه های خود را آماده نمی کنند.

“بانک های مرکزی در تصمیم گیری نه تنها در مورد نحوه عملکرد CBDC ها ، بلکه ایجاد زیرساخت هایی برای راه اندازی آنها با وظایف دشواری روبرو هستند.”

مقامات نظارتی ایالات متحده قدرت زیادی در مورد نحوه عملکرد رمزپایه ها و نحوه توسعه اکوسیستم آنها دارند.
با افزایش تأثیر شبکه رمزنگاری ها، گسترش، کاربرد و پذیرش آنها، ارز فیات به طور بالقوه تقاضای تجارت را از دست می دهد.

 

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=4378

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.