0
قیمت خودرو

قیمت خودرو ثابت ماند | قیمت خودرو ۳۰ شهریور۱۴۰۱

  • ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
قیمت خودرو ثابت ماند | قیمت خودرو ۳۰ شهریور۱۴۰۱
قیمت برخی از خودروها، امروز چهارشنبه در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات روزهای گذشته با ثبات نسبی همراه است.
قیمت خودرو | جدول قیمت خودرو

 

به گزارش خبردون ، بر اساس معاملات انجام شده امروز چهارشنبه (۳۰ شهریور ۱۴۰۰) قیمت‌ خودرو در بازار آزاد نسبت به آخرین معاملات روزهای گذشته بدون تغییر است.

مدل خودروقیمت (تومان)
سمند (EF7)1400۳۲۳.۰۰۰.۰۰۰
سمند (EF7) 1401۳۴۶.۰۰۰.۰۰۰
پژو پارس سال (LX ) 1401۳۶۰.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده) ۱۴۰۰۲۸۹.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده) ۱۴۰۱۳۰۱.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده)۱۳۹۹۳۶۰.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ صندوقدار (v8(1400۳۷۸.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک (۱۴۰۰)۵۷۶.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما (۱۴۰۰)۵۹۰.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۷ دنده ای (رینگ فولادی) ۱۴۰۱۳۹۸.۰۰۰.۰۰۰
 تندر۹۰ E2۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰
رنو تندر پلاس اتوماتیک۶۵۰.۰۰۰.۰۰۰
تارا اتوماتیک ۱۴۰۱۵۸۳.۰۰۰.۰۰۰
رانا پلاس (۱۴۰۱)۳۰۴.۰۰۰.۰۰۰
دنا معمولی (رینگ فولادی) ۱۴۰۰۳۸۲.۰۰۰.۰۰۰
دنا معمولی ۱۴۰۱۴۰۴.۰۰۰.۰۰۰
دنا پلاس دنده‌ای توربو ۱۴۰۱۴۵۸.۰۰۰.۰۰۰
هایما s7 توربو پلاس۱۴۰۱۹۶۵.۰۰۰.۰۰۰
سایپا ۱۱۱۲۰۲.۰۰۰.۰۰۰
سایپا SE ۱۳۱۱۸۶.۰۰۰.۰۰۰
ساینا اس ۱۴۰۱۲۱۴.۰۰۰.۰۰۰
تیبا (رینگ فولادی) ۱۴۰۱۲۰۲.۰۰۰.۰۰۰
تیبا ۲ (رینگ فولادی) ۱۴۰۱۲۰۴.۰۰۰.۰۰۰
شاهینG  (۱۴۰۱)۳۶۰.۰۰۰.۰۰۰
کوییک دنده ای ۱۴۰۱۱۹۹.۰۰۰.۰۰۰
کیا سراتو ۲۰۰۰ (آپشنال)۱.۲۰۵.۰۰۰.۰۰۰
ام وی ام ۳۱۵ هاچ بک پلاس ۱۴۰۰۴۹۰.۰۰۰.۰۰۰۰
ام وی ام X22، دنده ای اسپرت اکسلنت (۱۴۰۰)
۴۹۰.۰۰۰.۰۰۰

پیش‌بینی عجیب از قیمت خودرو در بازار

یک کارشناس بازار خودرو پیش بینی کرد واردات خودرو اثری بر محدوده قیمتی خودروهای ایرانی کمتر از چهارصد میلیون تومان نداشته باشد و قیمت خودروهای میلیاردی را به صورت محدود تحت تاثیر قرار دهد.

فرید زاوه در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین گفت: با کوچک شدن بازار ایران به شکل واقعی، نباید تصور کنید خودروسازان مترصد ورود به بازار ایران هستند. حجم اقتصاد ما کوچک شده و ما قدرت خرید چندانی نداریم.

وی با تاکید بر اینکه میزان خرید ایرانی‌ها یک سوم سال ۹۰ است، افزود: مثال ساده نشان از وضعیت واقعی دارد. در سال ۸۶ ما ۲۴ هزار دستگاه کامیون تولید می کردیم اما سال گذشته ما ۳ هزار دستگاه ساختیم. در شرایط فعلی ترکیه، امارات و عربستان بازارهای به شدت جذاب‌تری از ایران دارند. خودروساز چینی منت اماراتی‌ها را می کشد ولی ما باید منت چینی‌ها را بکشیم.

این کارشناس تاکید کرد: ما توانایی بالایی برای خرید نداریم. قرار است یک میلیارد دلار خودرو وارد شود اما حقیقت این است که خودروی زیر ۱۰ هزار دلار چیزی شبیه همین تیباست و اگر قرار باشد بیاید قیمتش بسیار بالاتر از تیبا خواهد شد.

وی پیش بینی کرد وادرات خودرو اثری بر محدوده قیمتی خودروهای ایرانی کمتر از چهارصد میلیون تومان نداشته باشد و قیمت خودروهای میلیاردی را به صورت محدود تحت تاثیر قرار دهد.

افزایش قیمت خودرو در بازار

بررسی قیمت خودرو در هفته جاری نسبت به هفته گذشته حاکی از روند افزایشی ۲ تا ۵ میلیون تومانی محصولات داخلی و افزایش ۲۰ میلیون تومانی خودروهای مونتاژی دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نوسان قیمتی در بازار خودرو هر روز رقم های متفاوتی را برای انواع محصولات داخلی و مونتاژی ثبت کرده است. این موضوع موجب شده تا خریداران خودرو دست از خرید بردارند و کمتر به پای میز معامله بروند. البته طولانی شدن روند مذاکرات برجام و اخبارمنفی که در خصوص نتایج مذاکرات به گوش می رسد در کنار تغییرات نرخ دلار موجب شده تا بازار خودرو مسیر افزایش قیمت ها را طی و معطل کاهش قیمت ها نماند.

موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در این ارتباط معتقد است، بلاتکلیفی بازار بیشتر به اخبار مثبت و منفی واصله سیاسی بین المللی، نوسانات ارزی و موضوع واردات خودرو برمیگردد که این عوامل بازار را در یک خواب عمیق فرو برده است.

وی افزود: بررسی قیمتها در هفته جاری نسبت به هفته گذشته حاکی از روند افزایشی ۲ تا ۵ میلیون تومانی محصولات داخلی و افزایش ۲۰ میلیون تومانی خودروهای مونتاژی دارد. البته خریداران واقعی خودرو قدرت چانه زنی دارند و در صورتی که بین ۱۰ تا ۲۰ درصد کمتر از قیمت بازار پیشنهاد خود را به فروشندگان ارائه کنند، امکان خرید وجود دارد.

ه رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، امروز خودرو در کشور ما نه یک کالایی مصرفی، بلکه یک کالای سرمایهای است و نوسانات ارزی در برخی موارد آنقدر قیمت ها را بالا برده است که به کاهش نرخ ارز نیز کمتر واکنش نشان می دهند.

وی عدم تناسب عرضه و تقاضای خودرو دیگر عامل تأثیرگذار بر قیمتها عنوان کرد و ادامه داد: باید نیاز روزانه، ماهانه و سالیانه بازار خودرو تامین شود، اما دستکم در چند سال گذشته عرضه خودرو در حد تقاضا نبوده و ۴۰ تا ۵۰ درصد کمتر از نیاز بازار عرضه شده است.

بی رغبتی مردم به خرید ماشین و قیمت خودرو هر روز گران می شود

روند افزایش نرخ ارز باعث شده تا قیمت انواع خودروهای داخلی به یک ماه قبل برگشته و کاهش قیمت ها متوقف شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار این هفته خرید و فروش خودرو همانند هفته های گذشته شاهد نوسان قیمتی و رکود در معاملات است. نکته قابل توجه در بازار روند افزایش نرخ ارز است که این موضوع باعث شده تا قیمت انواع خودروهای داخلی به یک ماه قبل برگشته و کاهش قیمت ها متوقف شود.

پیش از این به دلیل کاهش نرخ ارز و صفر شدن معاملات در بازار فروشندگان ترجیح می دادند خودروها را با قیمت پایین تری به فروش برسانند اما در شرایط فعلی گویا از این کار منصرف شده و خودرو در بازار شاهد افزایش قیمت است.

در معاملات امروز پراید ۱۱۱ همچنان با قیمت ۲۰۳ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد. همچنین ساینا اس ۲۱۵ میلیون تومان، کوئیک دنده ای ۲۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

البته بررسی بازار نشان می دهد کوئیک آر نسبت به چند روز گذشت شاهد افزایش دو میلیون تومانی بوده و در بازار با قیمت ۲۰۸ میلیون تومان به فروش می رسد؛ همچنین تیبا نیز شاهد رشد یک میلیون تومانی است و در بازار تیبا۲ معمولی ۲۰۲ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

در محصولات ایران خودرو نیز قیمت ها نسبت به هفته گذشته شاهد رشد یک تا سه میلیون تومانی است. برهمین اساس پژو ۲۰۶ تیپ دو با قیمت ۳۰۰ میلیون تومان و سمند ای اف سون ۳۴۷ میلیون تومان فروخته می شود.

منبع : جام جم

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=5300

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.