0

معامله ۳۹ میلیارد دلاری

  • ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱
معامله ۳۹ میلیارد دلاری
سال 97 بالغ بر 38 میلیارد و 927 میلیون دلار ارز در بازار بین بانکی معامله شده که یورو با 45.9 درصد و یوان با 26.1 درصد بیشترین سهم را در بین ارزهای معامله‌شده در این بازار داشته‌اند.

به گزارش خبر دون بر اساس اطلاعات گزارش اقتصادی و ترازنامه بانک مرکزی، در بخش وضع اقتصادی کشور، مجموع معامله ارزی در بازار بین بانکی کشور در سال ۱۳۹۷ به تفکیک ارزهای معامله شده درج شده است.

طبق این گزارش، معــادل ۳۸ میلیارد و ۹۲۷ میلیون دلار ارز شــامل یورو، درهم امارات متحده عربی، یـوآن چـین، وون کـره جنـوبی و سـایر ارزهـا در بـازار بین‌بـانکی معاملـه شـد کـه نسـبت بـه ســال قبــل از آن ۹.۵ درصــد کــاهش داشــت. در ایــن ســال یـورو بیشـترین سـهم از مبـادلات بـازار بین‌بـانکی را بـه خـود اختصــاص داد.

ســهم ایــن ارز بــا ۲.۴ واحــد درصــد افــزایش نسبت بـه سـال ۱۳۹۶ بـه ۴۵.۹ درصـد رسـید. در سـال مـورد بررسی، سهم یوآن چین از کـل مبـادلات بـازار بین‌بـانکی ۲۶.۱ درصد بود که نسبت به سال قبل از آن ۱۱.۲ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

درهم امارات و وون کـره جنـوبی نیـز بـه ترتیـب ســهم ۲ و ۹.۴ درصــدی از معــاملات بــازار بین‌بــانکی را بــه خود اختصـاص دادنـد. در ایـن سـال سـهم سـایر ارزهـا نیـز بـا ۱۰.۴ واحد درصد افزایش نسبت بـه سـال قبـل از آن، بـه ۲۱.۱ درصد رسید.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=2960

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.