0

آخرین خبر ها از واکسیناسیون کرونا در ایران از زبان نمکی

  • ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
آخرین خبر ها از واکسیناسیون کرونا در ایران از زبان نمکی
وزیر بهداشت آخرین اقدامات انجام شده جهت خرید واکسن کرونا و همچنین پیگیریهای انجام شده از تست بالینی واکسن ایرانی کرونا تا این لحظه را اعلام کرد.

به گزارش خبردون، دکتر سعید نمکی درباره اقدامات انجام شده جهت تامین واکسن کرونا گفت: واکسن را از راه های مختلف برای مردم تهیه می کنیم. از مردم می خواهم از خبرهای متفرقی که در رابطه با واکسن می شنوید یک گوشتان در و گوش دیگر را دروازه کنید تا روح و روانتان درگیر حاشیه ها نشود. بنابراین خبر واکسن را به درستی و راستی از وزیر بهداشت بشنوید؛ فردی که دارای تجربه و تخصص است و از روز نخست ویروس در ووهان چین، صادقانه هر چه بوده با شما مردم مطرح کرده است.

وی تاکید کرد: بنابراین تلاش می کنیم مطمئن ترین واکسن را از مطمئن ترین مسیر تهیه کنیم. در همین راستا تیمی را از مدتها پیش مامور کردیم تا اولویتهای عالمانه تزریق واکسن در گروه های آسیب پذیر را مهیا کنند. این کار صورت گرفت و اکنون می دانیم که باید واکسیناسیون را از چه سنی و چه گروهی شروع کنیم. زمانی که واکسن به کشور برسد حتما به استحضار مردم خواهیم رساند و از گروه های پرخطر به عنوان اولین دریافت کنندگان واکسن دعوت خواهیم کرد.

وزیر بهداشت گفت: واکسن داخلی را هم روزی دو بار پیگیرم. تا این لحظه موفق ترین شیوه تزریق و آزمایشاتی که در این عزیزان پیگیری می شود را شاهد هستیم. آزمایشات را از نظر بالینی و سطح سرم آنتی بادی در روزهای آتی دنبال خواهیم کرد و نتایج را به استحضار مردم شریف خواهیم رساند.

نمکی همچنین از اقدام ایران برای تولید مشترک واکسن کرونا خبر داد و گفت: واکسن دیگری را با یک کشور دیگر سازنده واکسن دنبال می کنیم. ان شالله در انستیتو پاستور فاز سو بالینی این واکسن را از بهمن ماه شروع خواهیم کرد. این خبرها را مستمر به مردم کشور اعلام خواهم کرد.

وی گفت: امیدوارم حداکثر اواخر بهار سال آینده واکسن ساخت کشورمان را به کار ببریم.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=3966

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.