1
یک چشم پزشک عنوان کرد

بررسی شبکه چشم کودکان نارس در شرایط کرونا ضروری است

  • 19 آبان 1399 - 16:40
دکتر فراهانی گفت:در شرایط بحرانی کرونا عمدتاً از ما سوال می‌شود که لازم است برای بررسی شبکه چشم کودکان نارس، به ما مراجعه بشود؟ و لازم است از منزل خارج شوند یا نه؟

به گزارش خبردون، دکتر فراهانی چشم پزشک  در مورد شرایط بحرانی کرونا لازم است برای بررسی شبکه چشم کودکان نارس به چشم پزشک مراجعه کرد عنوان کرد:در این شرایط بحرانی کرونا عمدتاً از ما سوال می‌شود که لازم است برای بررسی شبکه چشم کودکان نارس، به ما مراجعه بشود؟ و لازم است از منزل خارج شوند یا نه؟ سوال چالش برانگیزی است، از طرفی ریسک است خروج از منزل و گرفتن بیماری برای والدین، البته برای کودکان کمتر است از طرف دیگر مراجعه نکردن کودکان ممکن است برایشان پرخطر باشد و منجر به نابینایی شود.

به نوشته صدای ایران، وی افزود: بنابراین ترجیح می‌دهیم با رعایت کلیه شرایط این نوزادان نارس به ما ارجاع داده شوند، تمهیداتی دیدیم که مراجعه بیمار در یک ساعت همزمان نداشته باشیم تا بتوانیم سرویس‌دهی تمیزکردن برای بیمار بعدی را داشته باشیم و بتوانیم سرویس‌دهی مناسب برای معاینه چشمشان داشته باشیم.

این متخصص چشم کودکان گفت: والدینی که نوزادان پرخطر دارند که شامل نوزادانی هستند که کمتر از ۳۴ هفته متولد می‌شوند و قبلا بستری بودند با مراکزی که معتبر هستند مراجعه کنند و معاینات کودکان به موقع انجام شود و نوزادانی که ریسکی ندارند و نورمال به دنیا آمده‌اند، در این شرایط پرخطر مراجعه نکنند.

فراهانی افزود: نوزادانی که اکسیژن درمانی طول کشیده دارند، خونریزی‎های داخل بطن مغز داشتند و شرایط نامناسب داشتند که لازم است چشمشان بررسی شود به ما ارجاع شوند و امیدوارم همه کودکان این سرزمین در سلامت کامل باشند.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=1935

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.