1

درس های عملی دانشگاه ها حضوری تدریس شود

  • ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
درس های عملی دانشگاه ها حضوری تدریس شود
کمیسیون آموزش و تحقیقات نامه ای به وزرای علوم و بهداشت در مورد آموزش مجازی در برخی رشته ها با دروس عملی فرستاده که در حال حاضر به صورت آنلاین صورت می گیرد.

به گزارش خبردون، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت که این کمیسیون در نامه ای به وزرای علوم و بهداشت تاکید کرده که باید واحدهای عملی دروس دانشگاهی به صورت حضوری برگزار شود و آموزش مجازی این درس ها معنایی ندارد.

به نوشته ایسنا، احمد حسین فلاحی اظهار کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات نامه ای به وزرای علوم و بهداشت در مورد آموزش مجازی در برخی رشته ها با دروس عملی فرستاده که در حال حاضر به صورت آنلاین صورت می گیرد.

وی توضیح داد: رشته های فیزیک، علوم پزشکی و همچنین دانشگاه فنی و حرفه ای دارای دروسی است که باید دانشجو به صورت عملی آن را یاد بگیرد و تدریس آن هم عملی باشد. معنایی ندارد که این آموزش ها به صورت مجازی انجام شود.

وی افزود: دانشگاه های فنی و حرفه ای دارای کارگاه های آموزشی هستند و بیشتر دروس آنها نیز عملی است. باید دانشجو در این کارگاه ها حضور پیدا کرده و از نزدیک این دروس را آموزش ببیند نه اینکه به صورت مجازی آموزش داده شود. مثلا رشته فیزیک نیز باید دروس مرتبط با آن در آزمایشگاه تدریس شود یا اینکه دانشجویان پزشکی باید در بیمارستان ها حضور پیدا کنند.

فلاحی در پایان گفت که ما در این نامه از شیوه تدریس واحدهای عملی برخی دروس دانشگاهی به صورت مجازی انتقاد کردیم و تاکید داشتیم که باید در این موضوع تجدید نظر شود.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=4011

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.