0
هاشمی طبا:

اصول گرایان برنامه ای برای حل مسایل کشور ندارند

  • 18 آبان 1399 - 12:36
هاشمی طبا گفت: اصولگرایان و گروه‌های دیگر هیچ کدام برنامه داخلی ندارند و فقط حرف‌های گنده گنده می‌زنند و از میان صحبت هایشان، راهکاری برای رفع مسایل مملکت پیدا نمی‌شود.

به گزارش خبردون به نقل  از فرارو یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: وقتی بایدن بر سر کار بیاید، نوع برخوردش با کل مسئولین داخلی و خارجی نسبت به ترامپ متفاوت است، این دلیل نمی‌شود که بگویند اصلاح طلبان خواهان مذاکره هستند.

«مصطفی هاشمی طبا»، فعال سیاسی اصلاح طلب، با اشاره به انتخابات آمریکا و حواشی پیرامون آن گفت: برخی تندرو‌ها که به اصطلاح می‌گویند اصولگرا هستند از جانب اصلاح طلبان حرف‌های خاصی را بیان می‌کنند، این اظهارات عجیب است. اصلاح طلبان وضعیت کشور را مورد تحلیل قرار می‌دهند و طبیعی است وقتی بایدن بر سر کار بیاید، نوع برخوردش با کل مسئولین داخلی و خارجی نسبت به ترامپ متفاوت است، این دلیل نمی‌شود که بگویند اصلاح طلبان خواهان مذاکره هستند.

او ادامه داد: فرقی نمی‌کند، ترامپ یا بایدن در شرایطی که مناسب باشد خودشان خواهان مذاکره با ایران هستند، اینگونه نیست که بگوییم اصلا مذاکره نمی‌کنیم، اگر رئیس جمهور آینده امریکا به برجام بازگردد، در قالب برجام می‌توان با او مذاکره کرد. اصولا دموکرات‌ها نسبت به جمهوری خواهان نرم‌تر هستند، اما این نکته را هم باید در نظر گرفت، همه اتفاقات بدی که در خاورمیانه رخ داده در زمان قدرت دموکرات‌ها بوده است؛ زیرا سیاست خارجی آمریکا توسط شورای روابط خارجی آمریکا تدوین می‌شود بنابراین اگر بایدن هم انتخاب شود، گویی که مواضعش ممکن است مقداری نرم‌تر باشد و به اصطلاح بخواهد دنباله کار اوباما را بگیرد، اما این به موضع ایران بستگی دارد.

هاشمی طبا بیان کرد: منتخب امریکا اگر به برجام برگردد در قالب برجام می‌توان مذاکرات مختلفی را به انجام رساند با این شرط که تحریم‌های آمریکا، برداشته شود.

او گفت: اصولگرایان و گروه‌های دیگر هیچ کدام برنامه داخلی ندارند و فقط حرف‌های گنده گنده می‌زنند و از میان صحبت هایشان، راهکاری برای رفع مسایل مملکت پیدا نمی‌شود. مسأله پیچیده است، باید طرح مشخصی برای اداره کشور منهای رابطه با آمریکا داشته باشیم.

هاشمی طبا ادامه داد: اصولگرایان خودشان از مذاکره بدشان نمی‌آید، آن‌ها مشتاق هستند. اگر اداره اجرایی کشور دست آن‌ها بیفتد می‌فهمند که کاری نمی‌توانند انجام دهند و نمی‌دانند باید چکار کنند. رابطه‌های اقتصادی ایران بسیار پیچیده است و به این سادگی نیست که فقط حرف بزنیم. مجلسی‌ها طرح و لایحه به دولت بدهند و بگویند دولت روحانی موظف است این کار‌ها را انجام بدهد، اما آن‌ها لایحه‌ای برای برون رفت از مشکلات ندارند؟ چرا وقتی دولت روحانی در بازار به قیمت آزاد ارز می‌فروشد مجلس می‌گوید دولت حق ندارد در بازار ارز آزاد بفروشد. آن‌ها نمی‌دانند راه چیست، هر وقت توانستند راه را نشان دهند حرفشان هم درست می‌شود.

او در رابطه با صحبت‌های محسن رضایی مبنی بر اینکه درآمد سالانه را به ۵۰ هزار دلار در سال می‌رسانیم، گفت: چگونه می‌توانیم درآمد سرانه را ۵۰ هزار دلار کنیم؛ اگر شدنی است راهکار بدهند، باید خط مشی و برنامه ریزی داشت. جالب است که به دلار هم می‌گویند یعنی همه دنبال دلار هستند و چشمشان به آمریکا است. به ریال بگویید چرا به دلار مطرح می‌کنید؛ متاسفانه خودمان را وابسته به آمریکا و پول آمریکا می‌دانیم، زمانی که توانستیم وابستگی به دلار را از بین ببریم آنوقت می‌توان کاری کرد.

هاشمی طبا ادامه داد: به ملانصرالدین گفتند وسط دنیا کجاست، یک میخ روی زمین کوبید و گفت همین جاست. آقایان فقط جمله بندی نکنند و با واقعیت مسایل روبرو شوند که چگونه می‌شود، این راه را سامان داد و چگونه می‌شود به درآمد سرانه ۵۰ هزار دلار رسید. حرف زدن کاری ندارد، اثبات آن مهم است.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=1882

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.