1

انتقاد شدید آیت الله علم الهدی از تلاش ها برای رفع تحریم

  • ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
انتقاد شدید آیت الله علم الهدی از تلاش ها برای رفع تحریم
حجت الاسلام علم الهدی امام جمعه موقت از تلاش ها برای رفع تحریم ها به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبردون، متن اظهارات امام جمعه مشهد در زیر می آید:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

الحمدالله، اشهد ان لا اله الا الله وحده لا شریک له و اشهد ان محمد عبده و رسوله و اشهد ان امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) (علیه‌السلام) علی بن ابی طالب و اولاده المعصومین هم حجج الله علی الخلق اجمعین.

اللهم صل وسلم علی عبدک و حبیبک و رسولک محمد سیدالاولین و الآخرین و علی عترته الهداه المعصومین سیما علی امام المنتظر المهدی روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداه.

عبادالله، اوصیکم و نفسی باتقوالله

همه شما برادران، خواهران، بینندگان عزیز، شنوندگان محترم و خودم را به تقوای الهی سفارش می‌کنم.

تقارن امروز را با میلاد مسعود دخت امیرالمؤمنین زینب کبری سلام‌الله علیها و گرامیداشت روز پرستار خدمت شما عزیزان تبریک عرض می‌کنم.

امسال روز پرستار با همه‌سال‌ها متفاوت است، روز پرستار ما امسال شباهت دارد به سالروزهای دوران دفاع مقدس در طول هشت سال تداوم این دفاع، رزمندگان عزیز و قهرمان ما در دوران دفاع مقدس هرسال که سالروز این دفاع پیش می‌آمد، سعی می‌کردند با یک عملیات بسیار قهرمانانه و کوبنده، دشمن را به عقب برانند و بخشی از خاک میهن را از حیات دشمن نجات بدهند.

تقدیر از مجاهدت پرستاران در مقابل ویروس کرونا

روز پرستار در امسال برای ما مثل همان سالروز دفاع مقدس در دوران هشت سال تداوم این جنگ تحمیلی است، عزیزان پرستار ما در جبهه مقدم مقابله با یک بلای ناگاه و ویروس منحوس کرونا، انواع و اقسام فداکاری‌ها و ایثارگری‌ها را انجام داده‌اند و بخشی از آن عزیزان به درجه رفیع شهادت در چنین وضعیتی رسیده‌اند؛ امسال گرامیداشت روز پرستار با همه‌سال‌ها تفاوت دارد، پرستاران در مسئله پرستاری مخصوصاً از بیماران کرونایی در طول سال گذشته، خیلی رنج بردند و زحمت کشیدند، زحمات آنان فوق‌العاده قابل‌تقدیر است اما در تمام بحران‌های کاری که قشر پرستار در این مدت ابتلای به این بیماری و شیوع این بیماری گرفتارشده است، هیچ منظره‌ای برای عزیزان پرستار ما مثل این منظره برای یک پرستار منحصربه‌فرد بی‌نظیر پیش نیامده که همه مردانشان به شهادت رسیدند، پرستاری در کنار مسؤولیت ۸۴ زن و بچه‌ای که هیچ حامی و مدافع ندارند، خیمه و خرگاه آنان را آتش زدند، در میان بیابان آواره شدند، دشمنان از فرد فرد آنان برای یغماگری زروزیور و لباس‌دارند تعقیب می‌کنند، در چنین حالتی که خیمه‌ها می‌سوزد و تمام ملجأ و پناه آنان به آتش کشیده شده است و از جمع آنان مردی باقی نمانده جز جوان بیماری که در منتهای شدت و سختی بیماری در میان خیمه آتش‌گرفته در حال سوختن واقع‌شده، باید در کنار دفع همه این نگرانی‌ها و این مسؤولیت، نسبت به این بیماری وظیفه پرستاری خودش را انجام بدهد، چنین پرستاری در تاریخ ۱۴۰۰ ساله عمر پرستاری در این کشور و هیچ کشوری با این شرایط سابقه ندارد و لذا این پرستاری که در این موقعیت وظیفه پرستاری را به بهترین وجه ادا می‌کند، شد الگوی پرستاری برای قشر خدوم و مهربانی که موردتوجه همه مردم در تمام نقاط جهان قرارگرفته است و سالروز ولادت او، شد روز پرستار و آن وجود مقدس زینب کبری علیها سلام بود.

شما عزیزان پرستار در موقعیت‌های بحرانی که در انجام‌وظیفه خودتان گرفتار می‌شوید، چنین پرستاری را مدنظر داشته باشید، افتخار کنید در عین بحران و گرفتاری پرستاری، شما همکار چنین پرستار آسمانی بی‌نظیر و الگوی انسانیت در روی کره زمین هستید و به این همکاری نیز مفتخر باشید و مباهات کنید.

در فرمایشاتی که مقام معظم رهبری در دو روز گذشته داشتند که فرمایشاتشان در تبیین شخصیت جریانی شهید بزرگوار، شهید حاج قاسم سلیمانی بود، رهبری توصیه‌هایی را فرمودند و تصریح فرمودند این چند نکته را به‌عنوان توصیه و سفارش می‌گویم، توصیه و سفارش یک‌وقت از یک شخصیت نخبه از یک موقعیت فرزانه اندیشمند اجتماعی است، تنها توصیه است اما اگر عنوان توصیه از یک رهبر ولی امری که ولایتش را برحسب اعتقاد دینی بر خودمان فرض و لازم می‌دانیم صادر شد، این توصیه دستورالعمل است و هم فرمان است که هم در عرصه فکری و خط جریانی سیاسی و هم حوزه عملیاتی و جهادی، باید مردم ما که این ولایت را پذیرفته‌اند، به آن توجه کنند.

دو موضع مواجهه با تحریم‌ها

یکی از مواد توصیه‌ای یا راهبردی و از طرفی بلکه باید گفت از مواد دستورالعملی مقام معظم رهبری در این فرمایشاتشان این بود که ما در مقابل تحریم دشمن که از سر استیصال و بیچارگی به تحریم متوصل شده است و تحریمی که نسبت به ما اعمال کرده، درواقع یک خودزنی نیز برای دشمن به‌حساب می‌آید، ما در برابر این تحریم بی‌رحمانه و سنگدلانه باید عکس‌العمل داشته باشیم، عکس‌العمل و برخورد ما به دو نحو ممکن است.

«خنثی‌سازی»، بهترین اقدام در مقابل تحریم دشمن

اول در مقام رفع تحریم‌ها اقدام کنیم و دوم این‌که در مقام خنثی‌سازی تحریم‌ها عمل کنیم و فرمودند تجربه گذشته به ما نشان می‌دهد حرکت در جهت رفع تحریم‌ها به نتیجه نمی‌رسد چون رفع تحریم درخواست از یک دشمن نابکار قسم‌خورده ناپاکی است که اگر بخواهیم از او درخواست رفع تحریم کنیم، در حقیقت اقدامی برای ذلت و خاری خودمان انجام دادیم و رفع تحریم‌ها که بنا بود در سال ۹۵ حاصل بشود، تا به الآن نه‌تنها حاصل نشده بلکه مقادیری بر این تحریم‌ها نیز افزوده‌شده پس فرمودند اقدام برای رفع تحریم به‌عنوان توسل به دشمن غلط است که از او بخواهیم از ما رفع تحریم کند، بهترین حرکت، حرکت در جهت خنثی‌سازی تحریم‌هاست.

دشمن ناپاک‌تر از این حرف‌هاست ازنظر انسانیت و شرف بشر بودن بخواهد در این آفت تحریم بیاندیشد و به اصل اولیه انسانی برگردد و رفع تحریم کند، دشمن ناپاک‌تر از این حرف‌هاست، دشمنی که می‌بینید در مقابل یک مسئله اصیل حق صد درصد عکس‌العمل نشان می‌دهد، یک حرکت و عمل حق عادلانه را به‌عنوان ضد حقوق بشری معرفی کند و در اطراف آن شعار می‌دهد و عکس‌العمل نشان می‌دهد.

مجازات قانونی، ضد حقوق بشر؛ ترور وحشیانه، حق استکبار!

شما ببینید در مقابل جنایتی که افراد انجام دادند در مسئله ترورهای نابکارانه، محبوب اصیل یک ملت بلکه یک امت را با فجیع‌ترین وضع در یک کشور دیگر آن‌هم با حملات هوایی او را بکشند و از بین ببرند، این را نقض حقوق بشر نمی‌دانند، این نقض حقوق بشر نیست، این‌ها به یک قدرت استکباری حق می‌دهند بیاید در خانه مردم و ملک دیگری بخواهد دو عزیز را نابود کند و در کنار آنان افرادی را به خاک و خون بکشد تنها به خاطر این‌که وجود آنان را برخلاف منافع استکباری خودش تشخیص داده است، این را ضد حقوق بشر نمی‌دانند، محکوم هم نمی‌کنند.

اما اگر بیایند در یک کشوری، مردم آن کشور را با یک سلاح ناتویی هدف قرار بدهند، عزیز دانشمندی را به جرم علم، دانش، ابتکار، فکر و مغز کنار زن و فرزندش در خانه خودش به خاک و خون بکشند از یک کشور دیگر، این را ضد حقوق بشری نمی‌دانند، محکوم نمی‌کنند اما یک عنصر ظالم نابکاری که با همه ظرفیت آمده در استخدام دشمن قرار گفته، پول گرفته و همه شئون امنیتی یک نظام و مملکت را ملعبه و در رهگذر شهوت‌رانی‌های نابکارانه و منافع شیطانی خودش قرار داده است، وقتی بااقتدار یک نظام بر او دست پیدا کرد، او را داخل کشور آورد، در پای محاکمه نشاند، طبق قانون او را محاکمه کرد و بر مبنای جنایاتی که خودش اقرار می‌کند و اقرار کرده است، او را به جزای عمل رساند، این می‌شود ضد حقوق بشری!

آدمکش و رسانه آموزش آدمکشی، هردو تروریست‌اند

ببینید بین نیما زم و تروریستی مثل ریگی چه تفاوتی است؟ کار ریگی چی بود؟ با گروه اراذل، اشرار و اوباش بیرون کشور کمین کرده بود، به داخل کشور حمله می‌کرد، مرد، زن، بچه و بی‌گناه، همه را به خاک و خون می‌کشید، عزیزان فعال محور اقتدار نظام در بالای آسمان او را گرفتند، دستگیر کردند، به زمین آوردند، او را محاکمه کردند، برحسب اقرارهایی که خودش کرد نسبت به جنایات و مظالمی که انجام داد، او را به جزای اعمالش رساندند، فرق بین آن تروریست و نیما زم چه بود؟ آن تروریست آدم می‌کشت، نیما زم در یک جریان رسانه‌ای، آدمکشی به آدم‌کش‌ها یاد می‌داد، ساختن بمب، ساختن مواد انفجاری به آن‌ها می‌آموخت، آنان را با یک حرکت توئیتری به خیابان‌ها می‌کشاند، در یک اردوکشی خیابانی آنان را وادار می‌کرد خانه، سامان، زندگی و منافع مردم بی‌گناه را با این مواد انفجاری و بمب‌سازی که او دستور داده است، به خاک و خون بکشد، تفاوتش با آن تروریست چیست؟

عزیزان سربازان امام زمان که این‌ها را دستگیر کرده‌اند در کنار کشور، مگر نمی‌توانستند در همان‌جایی که او را دستگیر کردند، با یک ترور کور او را از بین ببرند؟ اگر این کار را می‌کردند ضد حقوق بشر نبود؟ چون آوردند در داخل کشور، در محکمه عدلی او را سپردند، آنجا محاکمه شد، دادرسی و بررسی شد و برحسب جنایاتی که خودش اقرار کرده بود، او را به جزای اعمالش رساندند، این می‌شود ضد حقوق بشر اما این‌که از یک کشور دیگر بیایند یک دانشمند را در خانه خودش با یک سلاح اتوماتیک ناتویی هدف قرار بدهند آن‌هم مقابل چشم خانواده‌اش، ضد حقوق بشری نیست، آن را محکوم نمی‌کنند!

التماس به دشمن، یا جهالت است یا خیانت

دشمنان ما چنین موجودی هستند، فرقی بین آمریکا و سه کشور اروپایی نمی‌کند، هم اروپایی‌ها چنین جانوران درنده هستند و هم آمریکایی‌ها چنین عناصر ناپاک وحشی هستند، این‌ها دشمن ما هستند، ما به این‌ها التماس کنیم که تحریم را از ما بردارند؟ اصلاً فکرش یا جهالت است یا خیانت، آنانی که حرفش را می‌زنند، یا این‌قدر نفهم و نادان و بی‌سواد هستند که چیزی نمی‌فهمند، دشمن‌شناس نیستند و یا نخیر، دستشان در دست دشمن خائن هستند و آمدند دست به چنین عمل خائنانه‌ای بزنند، با چنین دشمنی که الآن دارد با ما این‌طور معامله می‌کند.

نشست تجاری که سه کشور اروپایی با ایران داشتند به خاطر این‌که یک ناپاک تروریست جاسوس را بااقتدار خودمان و باقدرت نیروهای فداکار خودمان گرفتیم، آوردیم و تحویل قانون و عدل دادیم، تحویل محکمه دادیم و به جزای عملش رسید را می‌گویند ضد حقوق بشری، آنان این‌قدر ناپاک هستند که نشست قرار گذاشته‌شده از قبل را به هم می‌زنند به‌عنوان این‌که شما ضد حقوق بشری عمل کردید، این‌ها فکر می‌کنند دنیا این‌قدر نفهم است یا فکر می‌کنند آن‌قدر بر دنیا مسلط شده‌اند که بر همه افکار، بینش‌ها و اندازه‌های انسانی مردم مسلط هستند که آنان را منحرف و تحریف کنند با این ادعاهای غلط، دشمنی که تا اینجا پای ما ایستاده، از او رفع تحریم بخواهیم؟

تکیه بر توان داخلی، راه خنثی کردن تحریم‌ها

اگر بیاییم به آنچه خودمان داریم واقعاً پابند بشویم، باکمال قدرت می‌توانیم تحریم‌ها را خنثی کنیم، ما در این کشور همه‌چیز داریم، منابع اقتصادی، قدرت تولید، علم و دانش، نیروهای فداکار بسیجی ازخودگذشته داریم، قدرت منطقه‌ای ما امروز نفوذ ما را بر نفوذ استکبار جهانی بالابرده است، خود دشمن [به این موضوع] اقرار می‌کند، خود روزنامه صهیونیستی می‌گوید که آتش‌بار زمین به زمین حزب‌الله، از موشک‌پرانی ۹۵ درصد کشورهای دیگر برای اسرائیل خطرناک‌تر است؛ مایی که در مقابل فرزند نامشروع آمریکا، اسرائیل، پشت دیوارش چنین قدرتی داریم، به خودمان متکی نشویم؟ این‌همه منابع اقتصادی، کالای اساسی این مردم که با پول و ارز مردم وارد کشور شده، چندین تن کالای اساسی را در گمرک‌ها بلوکه کنیم که به دست مردم نرسد، یک عده احتکارچی ناپاک بیایند معیشت مردم را ابزار منافعشان قرار بدهند، بعد بگوییم ما مستأصل شدیم، حالا که مستأصل شدیم به سراغ دشمن برویم، این واقعاً خیانت و ناپاکی نیست؟

ما همه‌چیز داریم و می‌توانیم در مقابل دشمن در خنثی‌سازی تحریم‌ها اقدام کنیم منتها یک مقدار حمیت، همت و غیرت در مسؤولان ما لازم است که به ادعای حل مشکلات مردم آمدند از این مردم رأی گرفتند، بر منابع قدرت این مردم مسلط شدند، آنان باید مقداری حمیت نشان دهند، آنان باید یک مقدار غیرت نشان دهند، به‌فرمان مقام معظم رهبری بیاییم در خنثی‌سازی تحریم‌ها اقدام کنیم نه در رفع تحریم‌ها آن‌هم با پناه آوردن به دشمن و دست پیش دشمن دراز کردن، ان‌شاءالله امیدوارم خداوند متعال این حس و غیرت را به مسؤولان ما عنایت کند و شما مردم نیز باکمال اقتدار از این نظام و ستون خیمه این نظام حمایت کنید که ان‌شاءالله بر دشمن و فتنه و توطئه دشمن غالب شویم.

خدایا به عزت و اولیائت نقطه حل همه مشکلات و سرآغاز پیروزی ما بر تمام استکبار جهانی و حاکمیت جهانی اسلام و مسلمین، فرج مولایمان بقیه‌الله تعجیل بفرما، ارواح مطهره شهدا و روح مطهر امام بزرگوار ما را از فداکاری و ایثارگری مردم ما در پای ستون خیمه این نظام، خشنود و راضی بگردان، سایه پربرکت مقام معظم رهبری بر سر ما مستدام بدار، دشمنان ناپاک ما در جبهه‌های کفر و نفاق و استکبار، ذلیل و نابود و ریشه‌کن بگردان.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=3364

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.