1

ستاد کرونا گردشگری کشور را زمین گیر کرد

  • ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵
ستاد کرونا گردشگری کشور را زمین گیر کرد
ستاد کرونا از یک طرف اماکن گردشگری را بست و از طرف دیگر به مردم اجازه مسافرت داد و مردم با ماشین شخصی به مسافرت رفتند و به علت عدم آگاهی کافی مردم شیوع کرونا بیشتر هم شد و در واقع بسته شدن اماکن گردشگری تاثیری در مسافرت نرفتن مردم نداشت.

خبردون– ابراهیم پور فرج رئیس جامعه تورگردانان ایران و مدیر عامل یک آژانس مسافرتی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری  صدای ایران به اشاره به مشکلات صنعت گردشگری ایران گفت: ستاد کرونا باعث ضررر و زیان بیشترصنعت گردشگری و همچنین شیوع بیشتر کرونا شده است.

پورفرج افزود : ستاد کرونا از یک طرف اماکن گردشگری را بست و از طرف دیگر به مردم اجازه مسافرت داد و مردم با ماشین شخصی به مسافرت رفتند و به علت عدم آگاهی کافی مردم شیوع کرونا بیشتر هم شد و در واقع بسته شدن اماکن گردشگری تاثیری در مسافرت نرفتن مردم نداشت.

پور فرج ادامه داد : پیشنهاد  دادیم که تورهای هوشمند مسافرتی برگزار کنیم و تمام مسئولیت های رعایت پروتکل ها با برگزار کننده تور باشند که ملزم به رعایت کامل پروتکل ها بهداشتی باشند و مسئو لیت با خود تور ها باشد .

این فعال گردشگری تاکید کرد : در صورت قبول پیشنهاد ما مردم با هزینه کمتر در قالب تورهای هوشمند به مسافرت می رفتند که هم صنعت گردشگری کمتر آسیب می دید و هم شیوع کرونا کنترل می شد.

پور فرج افزود: کاش ستاد کرونا از کارشناسان بخش خصوصی برای مشورت و تصمیم گیری ها دعوت می کرد تا حرف های حساب کارشناسان بخش خصوصی هم در تصمیم گیری ها لحاظ می شد تا صدمه کمتری به سلامت مردم و بنگاه های گردشگری  بخورد.

رئیس جامعه تورگردانان ایران با انتقاد از تصمیم گیری های به کل دولتی در کشور و بخش گردشگری گفت : از آنجایی که همه تصمیمات در کشور توسط دولتی ها گرفته می شود و این دوستان باهم رودربایستی دارند و کسی بخاطر تصمیم و عملکردش بازخواست نمی شود.

پورفرج به پیشنهاد دیگر خود به دولت در مورد پیشگیری از صدمات کرونا بر صنعت گردشگری اشاره کرد و گفت: ما به دولت پیشنهاد کردیم که به مدت ۱ سال تقبل پرداخت  ۲ سوم حقوق کارکنان گردشگری را بر عهده بگیرد که مسئولین قبول نکردند که باعث ضرر بیشتر هم به خود دولت و سازمان تامین اجتماعی و هم فعالان صنعت گردشگری شد. کارکنان صنعت اخراج شدند و و به جمع بیکاران کشور اضافه شدند، بنگاه ها ورشکست شدند و تامین اجتماعی مجبور به پرداخت حقوق بیکاری و دولت در فکر  بسته های حمایتی شد که در مجموع دولت ضرر بیشتری را متحمل شد.

پورفرج در پاسخ به این سوال خبرنگار صدای ایران که گردشگری چرا در اولویت توجه مسئولان نیست گفت:  در این دولت شعارهای مبنی بر توسعه گردشگری مطرح می شود ولی در حد شعار باقی می ماند و البته دولت های قبلی هم توجه چندانی به گردشگری نکردند.

وی افزود : ما می توانیم با صرف هزینه ای به شرکت های بازاریابی مطرح دنیا که کشورهایی مثل ترکیه و مراکش هم از آن برای توسعه گردشگری خود بهره می برند استفاده کنیم. که آن شرکت ها در کار خود حرفه ای هستند و می توانند  گردشگران زیادی را روانه کشور ما بکنند.

رئیس جامعه تورگردانان در پاسخ به این سوال که آیا دولت در شرایط حاظر تحریم پول دارد و هزینه نمی کند گفت: البته که پول داریم ثروت ما فقط نفت و گاز نیست ما معادن زیادی از طلا در قسمت های مختلف کشور درایم که به گفته مسئولین در یکی از معادن طلا سالانه یک تن و به مدت ۷۰ سال می توانیم استخراج داشته باشیم  و ثروت های زیادی داریم که از آنها در مسیر توسعه کشور استفاده نمی کنیم.

این فعال مطرح صنعت گردشگری با اشاره به اینکه گردشگری عادلانه ترین صنعت از نظر اقتصادی است گفت: وقتی یک گردشگر وارد کشور میشود از هواپیما و ایرلاین گرفته تا راننده تاکسی و رستوران و هتل و روستاییان همه از فایده اقتصادی آن بهرمند می شوند.

ابراهیم پور فرج  با اشاره به اینکه در دوران کرونا شرکت ما هیچ تعدیل نیرویی نداشته است گفت : ما هر ماه ۵۸۰ میلیون تومان حقوق پرداخت می کنیم و حد اکثر حمایتی که شامل شرکت بزرگی مثل ما میشود ۳۰۰ میلیون تومان است. که یک ماه حقوق کارمندان ما را هم نمی دهد. ما تاکی می توانیم به این صورت ادامه بدهیم مگر ما چقدر پس انداز داریم. اگر دولت به پیشنهاد ما توجه می کرد ما ۲ سال بیشتر می توانیستیم دوام بیاوریم تا اوضاع بهتر شود.

پور فرج در پایان گفت ما پیگیر مشکلات صنعت گردشگری از طریق نمایندگان مجلس و دیگر مسئولین مربوطه  هستیم و امیدواریم که که با مشارکت بخش خصوصی در تصمیم گیری ها اوضاع گردشگری را از این وضعیت  اسفناک خارج کنیم.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=4124

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.