3

شر آقای فلر از آلودگی هوا کم می شود

  • ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰
شر آقای فلر از آلودگی هوا کم می شود
یکی از اقدامات مهم شرکت نفت در زمینه حفظ محیط زیست در راستای کاهش آلودگی هوا، اجرای طرح کاهش گازسوزی فلر است.

به گزارش خبردون ، یکی از معضلات عمده شهرهای صنعتی آلودگی هوا است و در این میان هرگاه آلودگی هوا به اوج خود می رسد همه نگاه ها به سوی فلرهای نفتی برمی گردد و انگشت اتهام به سمت آنها نشانه می رود. با این حال شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در سال های اخیر با اجرای برنامه ها و طرح های محیط زیستی گام های بلندی برای حذف گازسوزی و فلرهای نفتی برداشته است. اکنون با یک نگاه ساده به آسمان بالای سرمان می توانیم بفهمیم که دیگر مثل سابق خبری از ابرهای سیاه پرپشت دودی نیست.
بسیاری از شهرها حتی در کشورهای توسعه یافته دارای سطوح خطرناکی از آلودگی هوا هستند. ۲۹ دی، روز ملی هوای پاک نامگذاری شده است تا بلکه با در نظر داشتن مسئله مهم هوای پاک، دیگر شاهد قربانیان ناشی از آلودگی هوا و به تبع آن از بین رفتن محیط زیست نباشیم.
در سالهای اخیر گسترش صنایع مختلف، رشد جمعیت و شهرنشینی، اهمیت توجه به کاهش آلودگی های محیط زیستی را دوچندان کرده است. سوختن گازهای مازاد پس از جمع آوری از واحدهای مختلف در فلر باعث ظهور دودهای غلیظ شده و زندگی را برای شهروندان تار و نفس گیر کرده است. اما نکته مهم آن است که موضوع فلرهای نفتی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و برای جلوگیری از سوزاندن این گازها، سناریوهای مختلفی تعریف شده است.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=4588

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.