2

قحطی در کنار کرونا عرصه بین الملل را تهدید می کند

  • 18 آبان 1399 - 13:47
ظرف مدت سه تا شش ماه دیگر قحطی در کنار بحران کرونا، عرصه بین الملل را درگیر می کند.

به گزارش خبردون به نقل از خبر۲۴، سازمان ملل متحد طی گزارشی هشدارداد، مناطقی از یمن ، بورکینافاسو ، نیجریه و سودان جنوبی در معرض خطر قحطی قرار دارند.

به نوشته الجزیره بورکینافاسو ، یمن ، سودان جنوبی و نیجریه – در آستانه سطح شدید ناامنی غذایی قرار دارند، بنابراین امکان دارد، ظرف مدت سه تا شش ماه دیگر قحطی در کنار بحران کرونا، عرصه بین الملل را درگیر کند.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، هشدار زودهنگام نقاط حاد ناامنی حاد غذایی که توسط سازمان غذا و کشاورزی (FAO) و برنامه جهانی غذا (WFP) انجام شده است؛ نشان می دهد که میلیون ها نفر از افرادی که در گذشته نیز با گرسنگی روبرو بوده اند در آستانه قحطی به سر می برند.

این در حالی است که سوءتغذیه کودکان در مناطقی از یمن به اوج خود رسیده و شرایطی پیش آمده است که کودکان در وضعیت وخیمی قرار دارند .

بورکینافاسو ، یمن ، نیجریه و سودان جنوبی با ترکیبی خطرناک از درگیری، آوارگی جمعی ، بحران اقتصادی، وضعیت نامناسب آب و هوایی و کشاورزی روبرو هستند و اگر کشورها در عرصه بین الملل تدابیری اتخاذ نکنند در کنار بیماری کرونا باید شاهد شیوع مشکلات بهداشتی گسترده در سطح جهان باشیم.

گفتنی است، ۸۰ درصد افرادی که دچار ناامنی حاد غذایی هستند، کشاورزان ، دامداران ، ماهیگیران و جنگل بانان هستند.

Hotspots in four countries on brink of famine, UN warns
Parts of Yemen, Burkina Faso, Nigeria and South Sudan are all at risk of falling into famine, while 16 other countries are at high risk of acute hunger, the UN warns.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=1885

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.