0

مقام نخست شهردای تهران در رشوه گیری و پارتی بازی

  • ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
مقام نخست شهردای تهران در رشوه گیری و پارتی بازی
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در میان تمام دستگاه‌ها، شهرداری در میزان دریافت رشوه و پارتی‌بازی رتبه اول را دارد، گفت: اجرای آئین‌نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه و تشویق گزارش‌دهندگان ضروری است.

به گزارش خبرگزاری خبردون

مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر در تذکری به شهردار پایتخت درباره لزوم اجرای آئین‌نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه و تشویق گزارش‌دهندگان اظهار داشت: فساد آزاردهنده‌ترین و مشمئز‌کننده‌ترین صفاتی است که در مواجه با شهرداری شهروندان را آزار می‌دهد و دیو هفت سر فساد در شهرداری آنچنان در جای جای این سازمان رخنه کرده که متأسفانه در میان همه دستگاه‌ها هنوز شهرداری در میزان دریافت رشوه و پارتی‌بازی رتبه اول را دارد.

وی افزود: برخی از عناصر فاسد فکر می‌کنند باید از این نمد برای خود کلاهی ببافند که برای مقابله با این مسأله شناسایی افراد فاسد تشویق افرادی که تخلفات را گزارش می‌دهند و شفافیت از بهترین راهکارها است.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: بر اساس بند «د» ماده ۲ آئین‌نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه تشویق افرادی که تخلفات را گزارش دهند باید توسط دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری انجام گیرد.امروز در شرایطی هستیم که نه تنها مبارزه همه‌جانبه علیه فساد و رشوه می‌تواند اعتماد شهروندان را بازگرداند بلکه سبب امن کردن فضا خواهد شد و باعث می‌شود هیچکس به خود اجازه انجام فساد ندهد.

فراهانی گفت: اقدام قاطع بدون اغماض و سریع دستگاه‌های نظارتی شهرداری و سایر نهادهای مسؤول در رسیدگی به تخلفات امیدبخش فردای بهتر برای زندگی در تهران است.

لینک کوتاه : https://khabardun.com/?p=2950

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبردون در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.